جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

واکسن کرونا

بیماران زمینه‌ای و افراد مسن در اولویت تزریق واکسن کرونا

02:56۰

رئیس بخش عفونی بیمارستان مسیح دانشوری گفت: بیماران زمینه‌ای و افراد مسن در اولویت تزریق واکسن کرونا قرار دارند و پس از تزریق این واکسن برای گروه‌های مذکور، افراد عادی واکسن را تزریق خواهند کرد.

به گزارش اسپات نیوز، پیام طبرسی، فوق تخصص بیماری‌های عفونی در پاسخ به این پرسش که آیا کودکان در اولویت تزریق واکسن قرار دارند یا خیر توضیح داد: کودکان درگیری شدیدی به این بیماری ندارند و واکسن قرار است، برای پیشگیری از بروز نوع شدید این بیماری در بزرگسالان مورد استفاده قرار گیرد و در حال حاضر کودکان در اولویت واکسیناسیون برای این بیماری نیستند.

بیشتر بخوانید:

وی با بیان اینکه افراد آسیب‌پذیر، بیماران زمینه‌ای و افراد مسن در اولویت تزریق واکسن قرار دارند، اظهار داشت: پس از تزریق این واکسن برای گروه‌های مذکور، افراد عادی واکسن کرونا را تزریق خواهند کرد.

وی با اشاره به اینکه ایمنی بدن افراد مبتلا به کرونا حدود سه ماه در نظر گرفته می‌شود، خاطرنشان کرد: از آنجایی که ایمنی بهبودیافتگان در مقابل کرونا پایدار نیست و بعد از ۳ ماه از بین می‌رود، این افراد نیاز به واکسینه شدن در مقابل ویروس کووید۱۹ را دارند.

رئیس بخش عفونی بیمارستان مسیح دانشوری با توجه به کمبود واکسن آنفلوآنزا به افراد به ویژه گروه‌های پرخطر که موفق به تزریق این واکسن نشدند، توصیه کرد که افراد باید کماکان نکات بهداشتی یعنی زدن ماسک و فاصله‌گذاری اجتماعی را رعایت کنند و گروه‌های پرخطر نیز بهتر است در این شرایط به خاطر کرونا و پیشگیری از آنفلوانزا در منزل بمانند.

انتهای پیام

منبع
تجارت نیوز
لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=9438

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com