جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

شب یلدا

احتمال تعطیلی شنبه و یکشنبه به خاطر شب یلدا

02:006۰

معاون کل وزارت بهداشت گفت: پیشنهاد ما هم برای شب یلدا، تعطیلی شنبه و یکشنبه آینده است، البته نه اینکه پنج شنبه و جمعه پیشواز برای برگزاری مراسم شب یلدا بروند، از ساعت ۶ بعدازظهر نیز منع رفت و آمد هست و مردم به صورت مجازی با یکدیگر در ارتباط باشند.

 

 

به گزارش اسپات نیوز،ایرج حریرچی، معاون کل وزارت بهداشت در یک برنامه تلویزیونی با اشاره به آخرین وضعیت ویروس کرونا در کشور گفت: از دورهمی‌های شب یلدا خیلی هراس داریم، زیرا می‌تواند قسمت قابل توجهی از زحمات یکی دو ماه اخیر برای کنترل بیماری را خدشه‌دار و دچار مشکل کند.

او با اعلام اینکه ۵۱ درصد عوامل انتقال ویروس در دورهمی‌های خانوادگی و دوستانه است، گفت: رعایت پروتکل‌ها در دورهمی‌های خانوادگی و رفتن به رستوران یک شوخی و مسخره است. چون مردم در یک بخشی از خانه می‌نشینند و با یکدیگر ارتباط دارند که در زمان غذا خوردن و صحبت کردن نیز ماسک ندارند. پس نمی‌توان ادعا کرد که پروتکل‌ها را در دورهمی‌های خانوادگی رعایت می‌کنیم.

حریرچی با اشاره به انجام تست PCR برای کودکان ۱۱ تا ۱۵ ساله در کشور انگلیس بیان کرد: این اقدامات برای تعطیلات کریسمس و جلوگیری از انتقال ویروس کودکان به پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌ها انجام شده است و در خیلی از کشورها نیز منع آمد و شد شب‌های کریسمس را پیش‌بینی کرده‌اند.

معاون کل وزارت بهداشت، ادامه داد: پیشنهاد ما هم برای شب یلدا، تعطیلی شنبه و یکشنبه آینده است، البته نه اینکه پنج شنبه و جمعه پیشواز برای برگزاری مراسم شب یلدا بروند، از ساعت ۶ بعدازظهر نیز منع رفت و آمد هست و مردم به صورت مجازی با یکدیگر در ارتباط باشند.

او افزود: دور از هم و به فکر هم باشیم. این تجمعات می تواند بیماری را شعله ور کند و شب خاطره انگیز را به شب سیاه تبدیل کند.

حریرچی گفت: چرخش ویروس خصوصاً در دورهمی‌های شهرهای کوچک و روستاها عمیق تر است. لذا، از دهیاری‌ها، فرمانداری‌ها و بخشداری‌ها می‌خواهیم که حتماً تذکر بدهند.

او در ارتباط با برپایی مراسم شب یلدا در برخی مکان‌ها، تاکید کرد: به کافه‌ها، رستوران‌ها و باغ‌های اطراف شهرها که از حالا خود را برای شب چله آماده می‌کنند، هشدار جدی می‌دهیم که برخورد قاطع و قانونی خواهیم داشت.

معاون کل وزارت بهداشت افزود: فیلم‌هایی به دست ما رسیده که برخی از این مکان‌ها از حالا در پی آماده شدن برای پذیرایی از مهمانان خود هستند که اخطار می‌دهیم چنین اقدامی نکنند.

 

 

 

 

انتهای پیام

منبع
تجارت نيوز
لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=9578

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com