جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

ثبت نام مسکن ملی

حذفی‌های مسکن ملی مجددا نام‌نویسی می‌شوند

02:05۰

بنابر اعلام معاون وزیر راه و شهرسازی، کسانی که به دلیل عدم واریز وجه از طرح اقدام ملی حذف شده‌اند با توجه به سبز بودن فرم «ج» آنها می‌توانند در مرحله دوم مجددا نام‌نویسی کنند.

به گزارش اسپات نیوز، محمود محمودزاده اظهار کرد: حدود ۴۶۰ هزار نفر از متقاضیان طرح اقدام ملی مسکن تایید شده بودند که تا روز ۳۰ آذرماه باید تعیین تکلیف شوند. ما به لحاظ اینکه نهایت تعامل و فرصت را داشته باشیم چند دوره فرآیند بارگذاری مدارک و افتتاح حساب را تمدید کردیم.

وی افزود: کسانی که به آنها پیامک ارسال شده اگر تا ۳۰ آبان نسبت به افتتاح حساب و واریز حدود ۴۰ میلیون تومان اقدام نکرده باشند حذف شده‌اند. اما افرادی در این بین بودند که عنوان کردند پیامکی به آنها ارسال نشده و در فرآیند نام‌نویسی دچار مشکل شدند که تا ۳۰ آذر به آنها مهلت داده‌ایم. بعد از این تاریخ باید ببینیم چند نفر از افرادی که ثبت نام کرده‌اند متقاضی واقعی هستند و بر اساس ظرفیت خالی، ثبت نام دور دوم را آغاز کنیم.

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: کسانی که حذف می‌شوند منعی برای ثبت نام مجدد ندارند؛ زیرا امتیازی استفاده نکرده‌اند و فرم «ج» آنها سبز است که همانند دیگر متقاضیان می‌توانند نام‌نویسی کنند.

محمودزاده درباره آخرین وضعیت واریز وجه از سوی متقاضیان طرح اقدام ملی مسکن گفت: در مرحله اول ۴۶۰ هزار متقاضی مسکن ملی واجد شرایط شناخته شدند که از این تعداد ۱۰۰ هزار نفر مخصوص بافت فرسوده بودند. یعنی برای ۳۰۰ هزار نفر باید خانه بسازیم. این ۳۰۰ هزار تن تقریبا معادل کل مجموعه است که ۲۴۰ هزار نفرشان تعیین تکلیف شده و به تعهدشان عمل کرده‌اند. بدین صورت که یا از حدود دو سال قبل به آنها زمین داده‌ایم که در حال ساخت هستند یا ۴۰ میلیون تومان را در قالب ثبت نام واریز کرده‌اند.

وی تصریح کرد: حدود ۶۰ هزار نفر باقی مانده که یا آورده را واریز نکرده، یا تکمیل نکرده‌اند که باید تا پایان آذرماه تعیین تکلیف شوند.

به گفته محمودزاده برای کل ۴۰۰ هزار واحد طرح اقدام ملی مسکن، تامین زمین شده است.

مسکن ملی در یک نگاه

شهریوماه ۱۳۹۸ طرح اقدام ملی مسکن با حضور رییس‌جمهور کلنگ‌زنی شد. اولین واحدها از این پروژه ۴۰۰ هزار واحدی به تعداد ۱۱ هزار و ۵۶۰ واحد در روز یکم آبان ماه ۱۳۹۹ به دستور رئیس‌جمهور افتتاح شد.

این پروژه از طریق آورده متقاضیان و ۱۰۰ میلیون تومان وام بانکی با نرخ سود ۱۸ درصد ساخته می‌شود. آورده متقاضیان در مرحله اول حدود ۴۰ میلیون تومان است. میانگین قیمت این واحدها در کل کشور طبق آخرین برآورد از هزینه های تابستان ۱۳۹۹ به متری ۲.۷ میلیون تومان می رسد.

ثبت نام مرحله اول به پایان رسیده و متقاضیان واجد شرایط برای بارگذاری مدارک خود باید به سامانه tem.mrud.ir مراجعه کنند. مهلت بارگذاری مدارک و افتتاح حساب، پایان مهر ماه اعلام شده بود که تمدید شده است. در صورت عدم واریز وجه یا انصراف متقاضیان اولیه، افرادی از لیست رزرو جایگزین آنها می‌شوند.

انتهای پیام

لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=9620

456 نوشته
از همان اوایل نوجوانی، علاقه موازی به فضای رسانه و فناوری اطلاعات باعث شد تا در حوزه‌های مختلف از جمله چندرسانه‌ای، تکنولوژی، اقتصاد و حتی سیاست، قدم بردارم. سلیقه متفاوت در نوع بازتاب اخبار هم موجب شد تا از گرافیک به عنوان یکی از بازوهای کمکی بهره ببرم.

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com