جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

ورود «سحرخیز» به بورس کالای ایران

01:0۰

صندوق کالایی کشاورزی با نماد «سحرخیز» برای نخستین‌بار در بورس‌کالای ایران پذیره‌نویسی خود را آغاز کرد و خبر داد که این فعالیت تا ۲۰ دی ادامه دارد.

به گزارش اسپات‌نیوز، پذیره‌نویسی صندوق کالایی کشاورزی با نماد «سحرخیز» برای نخستین بار در بورس‌کالای ایران آغاز شد و تا ۲۰ دی ادامه دارد. فعالیت این صندوق سرمایه‌گذاری در اوراق بهادار مبتنی بر کالای کشاورزی همچون پسته، زعفران و زیره سبز است.

تعداد واحدهای سرمایه‌گذاری قابل انتشار ۱۰۰ میلیون واحد بوده که از این تعداد ۱۰ میلیون واحد به‌صورت سرمایه‌گذاری ممتاز توسط موسسان پذیره‌نویسی شده و ۹۰میلیون واحد به‌صورت سرمایه‌گذاری عادی قابل پذیره‌نویسی است. مبلغ اسمی هر واحد ۱۰ هزار ریال تعیین شده و براساس این اطلاعیه، خرید واحدهای ETF مستلزم وجود کد معاملاتی فعال در سیستم شرکت سرمایه‌گذاری مرکزی است.

شرکت زعفران سحرخیز مجموعه‌ای است خانوادگی که از سال ۱۳۱۱ توسط مرحوم حاج‌محمد سحرخیز در مشهد بنیان گذاشته شد و تا سال ۱۳۴۲ فعالیت سحرخیز در قالب فروشگاه‌‌‌‌‌‌های زعفران سحرخیز ادامه داشته است. در سال ۱۳۸۴ فاز یک مجتمع کشاورزی تولیدی زعفران سحرخیز واقع در شهرک صنعتی توس افتتاح شد که به موفقیت رسیدن این مرحله، منجر به توسعه فاز دوم در سال ۱۳۸۶ و افتتاح شعبه فروش تهران شد.

انتهای پیام

منبع
تجارت‌نیوز
لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=10158

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com