جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

بیت کوین

احتمال افزایش قیمت بی‌سابقه بیت‌‌‌کوین

02:00۰

بیت‌کوین سال ۲۰۲۱ را انفجاری آغاز کرد و مرزهای مقاومتی را یکی پس از دیگری پشت‌سر می گذارد.

به گزارش اسپات نیوز، به نقل از سی ان بی سی، در حالی که رکوردشکنی‌‌های پی در پی بیت‌‌‌کوین در روزهای اخیر خبرساز شده است، بزرگ‌‌ترین بانک آمریکایی از احتمال رسیدن ارزش بیت‌‌‌کوین به ۱۴۶ هزار دلار در بلندمدت خبر داده است. در حال حاضر ارزش بازار بیت‌‌‌کوین ۵۷۵ میلیارد دلار برآورد می‌‌‌‌شود که در صورت تحقق قله پیش‌‌‌‌بینی شده چی پی مورگان، این میزان با رشد ۴.۶ برابری به ۲.۷ تریلیون دلار خواهد رسید.

نوسانات بالای ارزهای دیجیتال هنوز یکی از اصلی ترین موانع جایگزینی آن هابا طلا است و در نظر بسیاری از معامله گران، نوسانات بیت‌‌‌کوین و سایر ارزهای دیجیتالی بالاتر از آن است که یک سرمایه گذاری معقول باشد.

بیت‌‌‌کوین در روزهای اخیر تا ۳۴ هزار دلار نیز پیشروی کرد اما صعود آن متوقف شد. آخرین بار در سال ۲۰۱۷ ارزش بیتکوین یک جهش سریع را تجربه کرد و به ۲۰ هزار دلار رسید اما کمی پس از آن در دامنه پنج هزار دلاری نوسان پیدا کرد.

به گفته بانک جی پی مورگان جریان سرمایه ورودی به بازار ارزهای دیجیتالی در ماه‌‌های پایانی سال قبل افزایش کاملا محسوسی داشته است و این مساله بدان معنا خواهد بود که پتانسیل رشد زیادی برای ارزهای دیجیتالی در سال ۲۰۲۱ متصور خواهد بود.

ارزیابی جی پی مورگان از بیت‌‌‌کوین در حالی مطرح می‌‌شود که سال قبل جیمی دیمون مدیرعامل این بانک بیت‌‌‌کوین را یک تقلب دانسته بود که وی را یاد حباب های کاذب قرن هفدهمی می‌‌‌اندازد. البته دیمون از طرفداران سرسخت بلاک چین به شمار می‌‌‌رود و بارها و بارها خواهان بهره‌‌‌گیری از ظرفیت‌‌های این فناوری در نظام مالی و بانکی شده است. بانک جی پی مورگان سرمایه گذاری سنگینی روی فناوری بلاک چین انجام داده است و اخیرا نیز این بانک از پلتفرم خود برای انتقال وجوه بین حساب‌‌‌های این بانک بر بستر بلاک چین رونمایی کرده بود.

انتهای پیام

منبع
تجارت نیوز
لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=10241

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com