جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

‌مسکن ملی

فرصت چهار روزه تا پایان ثبت نام مسکن ملی کارگران

01:08۰

تنها فرصت باقی‌مانده برای ثبت نام در مسکن ملی کارگران تا پایان روز پنجشنبه ۲۵ دی است و کارگران تا این تاریخ می‌توانند درخواست خود را برای دریافت مسکن ملی از طریق تعاونی مسکن، تشکل کارگری، ثبت ‌نام اینترنتی و ثبت درخواست توسط کارفرما اعلام کنند.

به گزارش اسپات‌نیوز، طبق تفاهم‌نامه میان وزارت کار، شرکت عمران شهرهای جدید و اتحادیه اسکان، این اتحادیه مدیریت ساخت ۳۰ هزار واحد مسکونی را برعهده گرفته که ۱۰ هزار واحد آن حداکثر ظرف مدت ۳۶ ماه در ۱۲ شهر جدید احداث کند.

به گفته محمدجعفر کبیری، معاون امور تعاون وزارت کار کارگران از چهار راه برای طرح مسکن ملی ثبت‌نام کنند:

  • ثبت‌نام اینترنتی در طرح مسکن ملی
  • از طریق عضویت در تعاونی‌های مسکن
  • از طریق عضویت در تشکل‌های کارگری
  • دادن درخواست خود به کارفرمایان ← تشکیل یک تعاونی مسکن ← ثبت درخواست غیرحضوری از طریق بخش تعاون در سامانه جامع هوشمند

مهلت واریز آورده در سامانه جامع اقدام ملی مسکن برای کارگران و بازنشستگان تا ۳۰ دی ماه تمدید شده است.

کارگران متقاضی مسکن که هنوز اقدامی نکرده‌اند تا آخر وقت روز پنجشنبه ۲۵ دی ماه فرصت دارند به سامانه https://tem.mrud.ir مراجعه و مراحل ثبت نام خود را انجام دهند.

در خصوص کارگرانی که در مراحل قبل و پیش از این در طرح مسکن ملی ثبت نام کرده‌اند، مهلت واریز آورده اولیه ۴۰ میلیون تومانی تا پایان دی ماه تمدید شده است.

ابراهیم صادقی‌فر، معاون فرهنگی اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز در لایو اینستاگرامی وزارت رفاه اعلام کرده که از میان ثبت‌نام کنندگان مشمولان مسکن ملی، ۳۵۸ هزار و ۷۰۰ نفر از کارگران هستند.

طبق اظهارات او وزارت رفاه دی ماه ۱۳۹۸ تفاهم نامه‌ای را در این زمینه با وزارت راه منعقد کرد و تیم‌های کاری در زیرگروه‌های ذیل تفاهم‌نامه که قرار بود بر اساس آن ۲۰۰ هزار واحد مسکن ساخته شود، شروع به کار کردند.

هر متر مربع مسکن ملی حدود سه میلیون تومان محاسبه شده که در مجموع یک واحد ۱۰۰ متری حدود ۳۰۰ میلیون تومان تمام می‌شود که بخشی از این مبلغ، تسهیلات است. همچنین باید متقاضی در هر پنج نوبت ۴۰ میلیون تومان آورده داشته باشد.

انتهای پیام

منبع
تجارت‌نیوز
لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=10375

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com