جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

سفر به «عمق بلاکچین» با جوانان فعال و آینده‌دار ایرانی

04:00۱

نشست بررسی ابعاد گوناگون بلاکچین با عنوان «عمق بلاکچین» یا DEEP IN BLOCKCHAIN در پردیس سینمایی باغ کتاب تهران، به صورت آنلاین و حضوری، برگزار شد.

هدف از برگزاری این رویداد، که به همت و برنامه‌ریزی گروه علمی ‌پژوهشی «آورکلاک» OVERCLOCK صورت گرفت، آسان‌کردن فهم سازوکار فناوری بلاکچین و روشن‌سازی تبعات مثبت و منفی آن از منظر فنی، امنیت سایبری، روانشناسی اجتماعی و نظایر آن بود.

در رویداد «عمق بلاکچین»، متخصصان حوزه‌های مختلف در رابطه با فناوری بلاکچین سخنرانی کرده و هر یک از زاویه دید تخصصی خود این پدیده نوظهور و درعین حال رو به توسعه را مورد بحث و ارزیابی قرار دادند.

عناوین اصلی رویداد «عمق بلاکچین» از این قرار بودند: مکانیزم بلاکچین، دنیای رمز ارزها، امنیت سایبری، امنیت بلاکچین، وب سه، قدرت بی‌نهایت بلاکچین و بررسی بلاکچین از دیدگاه روانشناسی.

در رویداد «عمق بلاکچین» که علی رغم حضور تعدادی از مخاطبان در سالن، به صورت گسترده از شبکه‌های اجتماعی و رسانه‌های مجازی به صورت زنده پخش شد و با استقبال قابل ملاحظه ای روبه رو شد، سخنرانان، تقریبا به زبان ساده، به برخی از اصولی‌ترین سوالات موجود پیرامون این مساله پاسخ دادند، سوالاتی مانند: «بلاکچین چیست؟ نقش فناوری بلاکچین در رمزارزها. آیا ظرفیت بلاکچین محدود به استفاده درحوزه رمزارزهاست؟ بلاکچین چه نقشی در امنیت سایبری دارد؟ بلاکچین چگونه به حفاظت از حق کپی رایت آثار هنری و فرهنگی کمک می‌کند؟ چگونه می‌توان بر اثرات روانی تبلیغات سوء مرتبط با فناوری بلاکچین غلبه کرد؟ بلاکچین چگونه از انتشار فیک‌نیوز جلوگیری می‌کند؟ آیا بلاکچین توسعه نسل جدید وب‌سایت‌ها را متحول خواهد کرد؟ و تاثیر روانشناختی این مقوله در مردم عادی چگونه است؟

کارشناسانی که در نشست «عمق بلاکچین» حضور داشتند، هر یک از منظر تخصصی خود به سخنرانی پرداختند ازجمله:

بهزاد قاسمی

علی خوش‌خلق (کارشناس سامانه‌های نهفته) که دررابطه با نقش بلاکچین در بالا بردن امنیت سایبری سخنرانی کرد و امنیت سایبری را با توجه به مقوله بلاکچین آسیب‌شناسی کرد. بهزاد قاسمی، (کارشناس امنیت سایبری) نیز دررابطه با چند و چون پیاده سازی یک شبکه بلاکچین ایمن در این رویداد مطالبی را مطرح کرد.

در بخش دیگری از این رویداد که با عنوان «قدرت بی‌نهایت بلاکچین» ادامه یافت نیز سجاد عمرانی و کیانا شبانی به عنوان طراح و گرافیست دررابطه با حق کپی‌رایت در بلاکچین سخن گفتند.

سجاد عمرانی

محمد امین ناطقیان، فعال حوزه رسانه نیز در رابطه با جلوگیری از انتشار فیک نیوز درارتباط با مقوله بلاکچین سخنرانی کرد. همچنین زهرا نیکو‌عقیده، کارشناس تحقیق و توسعه درباره بررسی تاثیر اجتماعی بلاکچین و پژوهش، مباحثی را مطرح کرد.

در بخش دیگری از این رویداد نیز سید مهدی موسوی، کارشناس ارزهای دیجیتال، تحلیل‌گر بورس و رمز ارزها و برنامه نویس بر روی شبکه بلاکچین، ضمن معرفی بلاکچین ترون، به بررسی مسائل پیرامون ارزهای دیجیتال و نقاط ضعف و قوت آن‌ها پرداخت و در نهایت دکتر محمد کریمی‌، به عنوان روانکاو و روانشناس بالینی به بررسی تبعات اجتماعی و روانشناختی پدیده نوظهور بلاکچین پرداخت و به این مساله اشاره کرد که چگونه می‌توان افراد حاضر در رویداد را در برابر عواقب روانی سوء استفاده‌ها از این فناوری ایمن کرد؟

سید امیرمحمد حسینی، کارشناس حوزه وب در بخش وب ۳ در رابطه با آینده وب و نسل جدید وب‌سایت‌ها که بر بستر بلاکچین توسعه داده می‌شوند، سخنرانی کرد و به بررسی ابعاد مختلف این موضوع پرداخت.

گفتنی است که بلاکچین اصطلاح و فناوری جدیدی است که درچند سال گذشته با جا افتادن رمز ارزها راه خود را به ادبیات حوزه فناوری جهان باز کرده است. در ابتدا که شناخت صحیح و کاملی از بلاکچین برای عموم مردم و مسئولان وجود نداشت و از دانش کم مخاطبان در این حوزه برای رسیدن به مقاصد مختلف بهره‌برداری هایی می‌شد. به نظر می‌رسد برگزاری چنین رویدادهایی به عنوان یک ضرورت روزافزون بتواند در رابطه با ظرفیت‌های بلاکچین بیش از پیش روشنگری نماید.

جهت مشاهده ویدئو کامل این رویداد، اینجا کلیک کنید.

انتهای پیام

لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=10738

456 نوشته
از همان اوایل نوجوانی، علاقه موازی به فضای رسانه و فناوری اطلاعات باعث شد تا در حوزه‌های مختلف از جمله چندرسانه‌ای، تکنولوژی، اقتصاد و حتی سیاست، قدم بردارم. سلیقه متفاوت در نوع بازتاب اخبار هم موجب شد تا از گرافیک به عنوان یکی از بازوهای کمکی بهره ببرم.

1 دیدگاه

  1. kasperhemigway

    جالبه دنیای بلاک چین

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com