جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

محمد کریمی روانکاو

با بلاک‌چین می‌توان صدای افراد معتبر را به گوش همه رساند

01:16۱

رویداد «عمق بلاک‌چین» به همت گروه علمی – پژوهشی آورکلاک و با حضور کارشناسان فعال در حوزه‌های مختلف به منظور بیان مفاهیم بلاک‌چین و بررسی قابلیت‌های آن از منظر فنی و امنیت سایبری و تاثیراتش در بخش‌های مختلف زندگی، برگزار شد.

این رویداد میزبان کارشناسانی در حوزه امنیت، رمزارزها، روانشناسی، گرافیک، رسانه و وب بود که هر یک از متخصصین به بیان کاربردهای بلاک‌چین از زاویه دید خود پرداختند و با توضیح این پدیده نوظهور به زبان ساده، از نقش آن در امنیت سایبری، رعایت حق کپی رایت آثار هنری، غلبه بر اثرات روانی کلاس‌های انگیزشی و جلوگیری از انتشار فیک نیوزها سخن گفتند.

محمد کریمی که به عنوان روانشناس بالینی از مهمانان این برنامه بود به بررسی تبعات اجتماعی و روانشناختی بلاکچین پرداخت و گفت: «جامعه امروزی ما با مسائل اقتصادی، سیاسی و … بستری برای آسیب‌های روانی افراد فراهم می‌کند. همچنین برخی افراد با دادن آگاهی‌های نادرست به مردم در جلسات انگیزشی، فرد را هیجانی کرده و به او احساس حقارت می‌دهند که تو پول نداری یا حقت را خورده‌اند.

وی ادامه داد: با توجه به این که منبعی برای تایید صحت این اطلاعات کاذب در رشته‌های مختلف وجود ندارد، چنین صحبت‌هایی به راحتی در بین افراد پخش می‌شود که اثرات سوء بسیاری دارد. اما با بلاک‌چین می‌توان صدای افراد معتبر را به گوش همه رساند و با بررسی صحت گفته‌های منتشر شده، مردم را از بار هیجانی خلاص کرد.»

انتهای پیام

لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=10776

456 نوشته
از همان اوایل نوجوانی، علاقه موازی به فضای رسانه و فناوری اطلاعات باعث شد تا در حوزه‌های مختلف از جمله چندرسانه‌ای، تکنولوژی، اقتصاد و حتی سیاست، قدم بردارم. سلیقه متفاوت در نوع بازتاب اخبار هم موجب شد تا از گرافیک به عنوان یکی از بازوهای کمکی بهره ببرم.

1 دیدگاه

  1. kasperhemigway

    جالب بود
    سپاس از مطالب خوبتون

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com