جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

محمدامین ناطقیان

چگونه با استفاده از بلاک‌چین از انتشار فیک‌نیوز جلوگیری کنیم؟

01:004۰

رویداد «عمق بلاک‌چین» به همت گروه علمی – پژوهشی آورکلاک و با حضور کارشناسان فعال در حوزه‌های مختلف به منظور بیان مفاهیم بلاک‌چین و بررسی قابلیت‌های آن از منظر فنی و امنیت سایبری و تاثیراتش در بخش‌های مختلف زندگی، برگزار شد.

این رویداد میزبان کارشناسانی در حوزه امنیت، رمزارزها، روانشناسی، گرافیک، رسانه و وب بود که هر یک از متخصصین به بیان کاربردهای بلاک‌چین از زاویه دید خود پرداختند و با توضیح این پدیده نوظهور به زبان ساده، از نقش آن در امنیت سایبری، رعایت حق کپی رایت آثار هنری، غلبه بر اثرات روانی کلاس‌های انگیزشی و جلوگیری از انتشار فیک نیوزها سخن گفتند.

در بخشی از این رویداد، «محمد امین ناطقیان» که فعال حوزه رسانه است به نقش بلاک‌چین در مقابله با اخبار جعلی اشاره کرد و گفت: «رسانه صنعتی است که محتوای خبری و سرگرمی تولید می‌کند و آن را به مخاطب می‌فروشد که همین موضوع سبب می‌شود نهادهای دارای قدرت یا ثروت خود را به رسانه‌ها نزدیک کنند و زمینه شکل گیری فیک ‌نیوزها فراهم شود.»

او سپس به تعریف فیک نیوز پرداخت و آن‌ را اخباری دانست که در قالب خبری شفاف به مخاطب داده می‌شود اما در واقع برای ایجاد یک جریان فکری یا ضربه زدن به نهاد یا افرادی خاص است.

انتهای پیام

لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=10779

456 نوشته
از همان اوایل نوجوانی، علاقه موازی به فضای رسانه و فناوری اطلاعات باعث شد تا در حوزه‌های مختلف از جمله چندرسانه‌ای، تکنولوژی، اقتصاد و حتی سیاست، قدم بردارم. سلیقه متفاوت در نوع بازتاب اخبار هم موجب شد تا از گرافیک به عنوان یکی از بازوهای کمکی بهره ببرم.

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com