جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

کالاهای اساسی

کالاهای اساسی در آستانه ثبات قیمتی

01:04۰

وزیر صنعت، معدن و تجارت می‌گوید: در تامین کالا‌های ضروری مردم و نهاده‌ها به‌خوبی پیش رفتیم و هیچ کمبود یا افزایش قیمتی در این موارد ایجاد نخواهد شد.

به گزارش اسپات نیوز، علیرضا رزم حسینی، وزیر صمت گفت: در ۴ حوزه ارتباط خوبی با وزارت راه و شهرسازی داریم. حمل‌ونقل یکی از مهم‌ترین بخش‌های تولید است و مقرون به‌صرفه‌تر خواهد بود، اگر از شبکه ریلی برای حمل‌ونقل استفاده کنیم. وزارت صمت حدود ۱۰ هزار میلیارد تومان پروژه مشترک با وزارت راه برای اتصال شبکه راه‌آهن به کارخانجات و معادن دارد. بار روی ریل باید افزایش پیدا کند. وزارت صمت به‌عنوان مدعی تولید متعهد شد تا با وزارت راه و شهرسازی بخشی از نیاز کشور در حوزه لجستیک را از محل ساخت داخل تامین کند.

او علاوه بر اشاره به مصوبه ۲۰۰ میلیون دلاری وزارت صمت برای واردات لاستیک افزود: قطعاتی که امروز وزارت راه را با مشکل مواجه کرده در حوزه تنظیم بازار قرار نداشته اما بر این اساس مقرر شد برای بهبود وضعیت، همراهی لازم را با با این وزارتخانه داشته باشیم.

رزم حسینی اضافه کرد: همواره اعلام کرده‌ایم که سیاست ما درباره خودرو افزایش تولید بوده و به‌خوبی در حال اجرا شدن است. مجلس و شورای رقابت قبول کردند که باید دلالی و قیمت واسطه کاهش پیدا کند تا استفاده نهایی به مصرف‌کننده واقعی برسد. شورای رقابت باید درباره این حوزه تصمیم بگیرد. شرکت‌های خصوصی هم وارد تولید شدند و کالاهای غیر انحصاری تولید می‌کنند و می‌توانند همراه با افزایش تولید در این حوزه باشند.

وزیر صمت همچنین تصریح کرد: در تامین کالاهای ضروری مردم و نهاده‌ها به‌خوبی پیش رفتیم و هیچ کمبود یا افزایش قیمتی در این موارد ایجاد نخواهد شد.

انتهای پیام

منبع
ایسنا
لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=10839

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com