جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

بازداشت مدیر ارشد بانک مرکزی

بازداشت یکی از مدیران بانک مرکزی به اتهام رشوه

01:005۰

شنیده‌ها حاکی از بازداشت یکی از مدیران ارشد بانک مرکزی به اتهام دریافت رشوه در پرونده توزیع ۳۵ میلیارد دلار ارزهای مداخله‌ای است.

به گزارش اسپات نیوز، یکی از مدیران ارشد ارزی بانک مرکزی به اتهام دریافت رشوه در پرونده توزیع ۳۵ میلیارد دلار ارزهای مداخله‌ای بانک مرکزی بازداشت شد.

این متهم، پنجمین مدیر ارشد بانک مرکزی است که در سال‌های اخیر مورد تعقیب بوده است.

این مدیر بانک مرکزی، در طی چند سال مسئول اصلی حوزه ارزی بانک مرکزی، به‌ویژه فروش بی‌ضابطه ده‌ها میلیارد دلار ارز در قالب ارزهای مداخله‌ای بوده و همین‌طور، درخصوص ایجاد نابسامانی‌های ارزی در سال‌های اخیر یکی از متهمان اصلی است.

پیش از این سخنگوی قوه قضاییه خبر اخذ آخرین دفاع از سیف رئیس سابق بانک مرکزی و احمد عراقچی معاون ارزی بانک مرکزی و ارسال پرونده آن‌ها به دادگاه را داده است.

همچنین، اخبار محاکمه رسول سجاد و صالحی که از دیگر مدیران ارزی بانک مرکزی در دوره سیف هستند؛ پیش از این در دادگاه ویژه اقتصادی منتشر شده بود.

رهبر معظم انقلاب در تاریخ ۲۲ مرداد ۹۷ در ملاقات با تمامی اقشار مردم، خواستار برخورد شدید با متخلفینی که علاوه بر دریافت ارز، مرتکب تخلف و سوء استفاده شدند با خطاکارانی که این ارزها را به آن‌ها پرداخت کردند، شدند.

انتهای پیام

منبع
مهر
لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=10853

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com