جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

شرایط بخشودگی بیمه

بخشودگی جرایم بیمه در سال ۱۴۰۰ چگونه است؟

02:42۰

براساس بخشنامه جدید سازمان تامین اجتماعی، شرایط بخشودگی جرایم کارفرمایان واحدهای تولیدی، صنعتی،معدنی، خدماتی و اصناف در سال ۱۴۰۰ اعلام شد.

به گزارش اسپات نیوز، بر اساس بخشنامه‌ای که به تازگی از سوی سازمان تامین اجتماعی ابلاغ شده، مشمولین این بخشودگی شامل کارفرمایان کارگاه‌های فعال تولیدی، صنعتی،معدنی، خدماتی و اصناف حقیقی یا حقوقی دولتی و غیردولتی می‌شود که حداقل به مدت یک‌سال از زمان تقسیط بدهی‌های خود، نسبت به حفظ یا افزایش اشتغال نیروی انسانی کارگاه بر مبنای فهرست بهمن‌ماه سال ۱۳۹۸و همچنین پرداخت کامل حق بیمه کارکنان شاغل در دوره تقسیط، اقدام کنند.

در بخشی از این بخشنامه آمده است: کارفرمایان کارگاه‌های مذکور به منظور تعیین تکلیف بدهی‌هایی که تا اسفند ماه ۱۳۹۹ به مرحله قطعیت رسیده‌است، برای برخورداری از تسهیلات مزبور باید حداکثر تا ۳۱ تیرماه ۱۴۰۰ نسبت به ثبت درخواست از طریق سامانه خدمات غیرحضوری سازمان تامین اجتماعی به نشانی eservices.tamin.ir اقدام کنند.

مشمولین بخشودگی جرایم بیمه

بنابر اعلام این سازمان، در صورتی که کارفرمایان مشمول تا تاریخ لازم‌الاجرا شدن قانون بودجه سال ۱۴۰۰ کل کشور، بر مبنای فهرست بهمن‌ماه ۱۳۹۸ نسبت به تعدیل بیمه‌شدگان کارگاه اقدام کرده باشند، پس از بازگشت نیروی کار تعدیل شده یا جایگزینی آنها در زمان درخواست و رعایت حفظ اشتغال در دوره تقسیط بر مبنای فهرست بهمن‌ماه ۱۳۹۸، از بخشودگی جرایم برخوردار خواهند شد.

نحوه بخشودگی جرایم بیمه در سال ۱۴۰۰

بنابر آنچه در این بخشنامه آمده است، کارگاه‌های مشمول وفق ماده (۲) قانون دریافت جرایم نقدی از کارفرمایان مصوب ۹/۵/۷۳ و اصلاحیه مورخ ۲۵/۱/۸۷ مجلس شورای اسلامی مصوب ۸/۴/۸۷ مجمع تشخیص مصلحت نظام به شرح ذیل صورت می‌گیرد:

ردیف

پرداخت اصل حق بیمه و بیمه بیکاری ظرف … ماه از تاریخ توافق با سازمان

میزان بخشودگی جرایم

۱

۱۲

۱۰۰ درصد

۲

۱۸

۸۵ درصد

۳

۲۴

۷۵ درصد

۴

۳۰

۶۰ درصد

۵

۳۶

۵۰ درصد

انتهای پیام

منبع
تجارت نیوز
لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=10892

456 نوشته
از همان اوایل نوجوانی، علاقه موازی به فضای رسانه و فناوری اطلاعات باعث شد تا در حوزه‌های مختلف از جمله چندرسانه‌ای، تکنولوژی، اقتصاد و حتی سیاست، قدم بردارم. سلیقه متفاوت در نوع بازتاب اخبار هم موجب شد تا از گرافیک به عنوان یکی از بازوهای کمکی بهره ببرم.

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com