جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

همسان سازی حقوق بازنشستگی

مرحله دوم همسان‌سازی حقوق بازنشستگان به کجا رسید؟

03:49۰

در جهت رفع برخی ابهامات، سازمان تامین اجتماعی اقدام به انتشار اطلاعیه‌ای در رابطه با چگونگی متناسب‌سازی مستمری بازنشستگان در فروردین سال جاری کرد. 

به گزارش اسپات نیوز، سازمان تامین اجتماعی در متن اطلاعیه تازه منتشر شده خود اظهار کرده است: نظر به انعکاس نقطه‌نظرات مستمری‌بگیران سازمان از سوی مدیران کل استان‌ها و کانون‌های بازنشستگان سراسر کشور مبنی بر وجود پاره‌ای اشکالات و ابهامات در چگونگی افزایش مستمری فروردین ‌۱۴۰۰ برخی از غیرحداقل‌بگیران، با وصول نظرات و بررسی کارشناسی به عمل آمده؛ وجود بعضی ایرادات نرم‌افزاری در محاسبات مستمری متناسب سازی شده در خصوص متوسط بگیران(غیرحداقل بگیران) مستلزم اصلاح فنی و نرم‌افزاری است. 

در این اطلاعیه همچنان آمده است: بر این اساس مقرر شد، به منظور جلوگیری از توقف در پرداخت مستمری‌ها، پرداخت برمبنای محاسبات فعلی استمرار یابد و همزمان نسبت به بررسی و رفع ایرادات نرم‌افزاری و اعمال اصلاحات و صدور احکام جدید برای مستمری‌بگیران فوق تا پایان اردیبهشت سال جاری اقدام لازم انجام شود. 

سازمان تامین اجتماعی از یک روز قبل از انتشار اطلاعیه خود، بنا به اجرایی کردن پرداخت مستمری ها و متناسب سازی مرحله دوم داشت. این در حالی است که که همزمان با این پرداخت‌ها و مطرح شدن اشکالاتی در پرداختی‌ها به سایر سطوح، به منظور بازبینی موضوع و اطمینان از صحت محاسبات با دستور مدیرعامل این سازمان، این اقدام به تعویق افتاد. 

سقف حقوق بازنشستگان با ۳۰ سال سابقه 

طی مرحله اول متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی در مرداد سال ۹۹، حقوق ماهانه مستمری‌بگیران این سازمان از ۴۰۰ تا ۸۰۰ هزار تومان افزایش یافت. مرحله دوم این متناسب‌سازی نیز در پرداخت حقوق فروردین ماه این جمعیت لحاظ خواهد شد. 

مصطفی سالاری مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی اعلام کرد: بازنشستگان با ٣٠ سال سابقه از فروردین ١۴٠٠، ۴ میلیون و ۲۰۰ تا ۴میلیون و ۳۰۰ هزار تومان دریافت می‌کنند. 

بازنشستگان یا بیش از ۳۰ سال سابقه مطابق با سنوات سال گذشته مبلغی بیشتر و بازنشستگان با کمتر لز ۳۰ سال سابقه مبلغ کمتری دریافت خواهند کرد. 

در این راستا همچنین ۲۸ اسفندماه ۹۹ مبلغ یک ‌میلیون و ۲۰۰ هزار تومان به‌صورت علی‌الحساب به حساب بازنشستگان واریز شد. 

انتهای پیام 

منبع
تجارت نیوز
لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=10923

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com