جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

کارت اعتباری سهام عدالت

کارت اعتباری سهام عدالت و ۴ نکته مهم درباره آن

02:00۰

کارت اعتباری سهام عدالت یا همان وام سهام عدالت که این روزها بسیار بر سر زبان‌ها افتاده، پرسشما‌های بسیاری را در ذهن عموم مردم پدید آورده است. در حالی که بسیاری از مردم در حال آماده شدن برای عزیمت به بانک‌ها جهت دریافت این وام هستند، خبرها حاکی از آن هستند که هیچ‌گونه مراجعه حضوری برای دریافت این تسهیلات مورد نیاز نیست.

به گزارش اسپات نیوز، وام سهام عدالت که این روزها نام «کارت اعتباری سهام عدالت» به آن اطلاق می‌شود، ماه‌هاست که بر سر زبان‌ها افتاده، اما این روزها شاهد برداشتن گام‌های عملیاتی و انتشار اطلاعاتی پیرامون نحوه دریافت و بازپرداخت اقساط آن هستیم. از مهم‌ترین پرسش‌هایی که در مورد این وام وجود دارد، می‌توان به سقف اعتبار، بانک‌های پوشش‌دهنده، مراحل دریافت و نوع ضمانت و بازپرداخت آن اشاره کرد.

سقف اعتبار کارت اعتباری سهام عدالت

بنابر اعلام رئیس جمهور، سقف اعتبار به ازای هر برگ سهام عدالت یک میلیون تومانی، ۱۴ میلیون تومان و سقف اعتبار به ازای هر برگ سهام عدالت ۵۰۰ هزارتومانی، ۷ میلیون تومان است.

به کدام بانک‌ها مراجعه کنیم؟

اگرچه اعطای کارت اعتباری سهام عدالت از سوی دو بانک ملی و تجارت صورت می‌پذیرد اما اعلام شده که مردم نباید برای دریافت این کارت به بانک‌ها مراجعه کنند.

مراحل دریافت کارت اعتباری سهام عدالت

بنابر آنچه تا به امروز اعلام شده، متقاضیان کارت اعتباری سهام عدالت می‌بایست نخست در سامانه سجام ثبت نام کرده، سپس با مراجعه به یکی از دو سامانه «ایوا» بانک ملی و «زمرد» بانک تجارت، نسبت به ثبت درخواست خود اقدام کنند.

نکته مهم در ثبت نام اما این است که سیم‌کارت ثبت شده باید حتما به نام صاحب سهام عدالت باشد.

ضامن کارت اعتباری سهام عدالت چیست؟

برگه‌های سهام عدالت ضامن این وام هستند، به‌گونه‌ای که اگر اقساط وام پرداخت نشود، سهام عدالت به فروش خواهد رسید. همچنین، اگر یک ماهه اقساط را برگردانید، این وام به صورت قرض‌الحسنه (بدون سود) محاسبه خواهد شد.

همچنین، اگر بازپرداخت این تسهیلات از یک ماه عبور کند، این اعتبار به تسهیلات سه‌ساله با با نرخ ۱۸ درصد تبدیل می‌شود.

انتهای پیام

لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=10931

456 نوشته
از همان اوایل نوجوانی، علاقه موازی به فضای رسانه و فناوری اطلاعات باعث شد تا در حوزه‌های مختلف از جمله چندرسانه‌ای، تکنولوژی، اقتصاد و حتی سیاست، قدم بردارم. سلیقه متفاوت در نوع بازتاب اخبار هم موجب شد تا از گرافیک به عنوان یکی از بازوهای کمکی بهره ببرم.

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com