جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

محدودیت پروازها

محدودیت ۶۰ درصدی پروازها علمی نیست!

01:36۲

رئیس انجمن شرکت‌های هواپیمایی در تازه‌ترین اظهارات خود در توجیه عدم رعایت محدودیت ۶۰ درصدی مسافرگیری پروازها، گفت: اعتقادی به محدودیت نداریم و این کار برای مقابله با شیوع کرونا علمی نیست.

به گزارش اسپات نیوز، یونس دقیق‌کیا با بیان این‌که در بحث سوخت‌رسانی به شرکت‌های هواپیمایی مشکلی نداریم، اظهار کرد: یکی از مسائل ایرلاین‌های داخلی محدودیت استفاده ۶۰ درصدی از ظرفیت صندلی پرواز است؛ باید این موضوع را با توجه به مکانسیم‌هایی که وجود دارد، حل کنیم.

وی توضیح داد: بر این اساس برای هر مسافری که تست کرونا وی مثبت باشد، کارت بلیت پرواز صادر نمی‌شود.

وی افزود: از سوی دیگر در حین ورود به فرودگاه، مسافران با سیستم تعبیه شده کنترل می‌شوند. علاوه بر این با توجه به این‌که هوای داخل کابین هواپیما تخلیه می‌شود، امکان شیوع بیماری وجود ندارد.

پرواز ایرلاین‌های بین‌المللی با تمام ظرفیت 

رئیس انجمن شرکت‌های هواپیمایی با اشاره به این‌که پرواز ایرلاین‌های خارجی که به ایران می‌آیند با تمام ظرفیت انجام می‌شود، گفت: ترکیش ایرلاین و قطرایرویز به صورت فول پروازهای خود را به ایران انجام می‌دهند. دنیا قبول ندارد که هواپیما محل شیوع ویروس کروناست.

دقیق‌کیا، یادآور شد: با وجودی که اعتقادی به اعمال محدودیت ۶۰ درصدی در پروازهای داخلی نداریم و این کار را علمی نمی‌دانیم اما آن را رعایت می‌کنیم.

گفتنیست، این اظهارات عجیب در حالی مطرح می‌شود که عدم رعایت محدودیت ۶۰ درصدی پروازها طی ماه‌های پس از همه‌گیری کرونا، اعتراض بسیاری از مسافران را در پی داشته است. در جدیدترین شاهکار شرکت‌های هواپیمایی که کلیپ آن به تازگی در فضای مجازی دست‌به‌دست می‌شود، مسافرانی مشاهده می‌شوند که همانند خطوط اتوبوس و بی‌آرتی در هواپیما ایستاده‌اند!

انتهای پیام

لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=11013

456 نوشته
از همان اوایل نوجوانی، علاقه موازی به فضای رسانه و فناوری اطلاعات باعث شد تا در حوزه‌های مختلف از جمله چندرسانه‌ای، تکنولوژی، اقتصاد و حتی سیاست، قدم بردارم. سلیقه متفاوت در نوع بازتاب اخبار هم موجب شد تا از گرافیک به عنوان یکی از بازوهای کمکی بهره ببرم.

2 Comments

  1. kasperhemigway

    امیدوارم به زودی به زندگی نرمال برگردیم و محدودیت‌ها تموم بشه

  1. melika mokhtari

    عالی بود
    ممنون

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com