جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

معاینه فنی خودرو

نرخ معاینه فنی خودرو در سال ۱۴۰۰ چقدر است؟

04:00۰

مدیرعامل ستاد معاینه فنی خودروهای شهر تهران نرخ معاینه فنی انواع خودروهای سبک و سنگین در سال ۱۴۰۰ را اعلام کرد. 

به گزارش اسپات نیوز، حسین مقدم، مدیرعامل ستاد معاینه فنی خودروهای شهر تهران توضیح داد: براساس آخرین مصوبه دولت نرخ معاینه فنی خودروهای سبک مراجعه اول ۴۷ هزار تومان و مراجعه مجدد۱۰ هزار تومان ،خودروهای سنگین مراجعه اول ۷۱ هزار و ۶۰۰ تومان و مراجعه مجدد ۱۲ هزار تومان و موتوسیکلت مراجعه اول ۱۲ هزار تومان و مراجعه مجدد ۲ هزار تومان تعیین شده است.این مصوبه و نرخ بهای خدمات معاینه فنی مربوط به ماه آذر سال ۱۳۹۹ است و در سال جدید تغییر قیمتی نداشتهایم. 

وی اعلام کرد، از آنجایی که تعطیلی مراکز ازدحام جمعیتی در آینده را به همراه خواهد داشت و موجب افزایش شیوع بیماری کرونا خواهد شد، این مراکز باز هستند و از ساعت ۷ تا ۴:۳۰ به ارائه خدمت می پردازند. 

او همچنین اضافه کرد: خدمات معاینه فنی مرتبط با خودروها است و نمی‌توانیم ارائه خدمات را قطع کنیم. البته تعطیلی مراکز معاینه فنی بر اساس تصمیم و سیاست وزارت کشور انجام می‌گیرد و ما هم تابع آن هستیم ولی از آنجایی که سال گذشته تعطیلی مراکز معاینه فنی در شرایط کرونا موفق نبود و سبب افزایش شدید مراجعات پس از تعطیلی شد بعید می‌دانیم امسال این قضیه اجرایی شود. 

به گفته وی، با وجود مراجعه روزانه ۲ تا ۳ هزار نفر به مراکز معاینه فنی، ازدحام جمعیت وجود ندارد. از آنجایی که امسال خودروهای پلاک شخصی تولید داخل ۱۳۹۵ و ماقبل همچنین خودروهای وارداتی ۲۰۱۶ و ماقبل مشمول معاینه فنی هستند، باید بار مراجعات این خودروها نیز تقسیم شود که تلاش بر آن است که با رعایت پروتکل‌ها پیشگیری و مانع از انتقال کرونا شویم. مدل کار در مراکز معاینه فنی به صورتی نیست که افراد ازدحام داشته باشند بلکه هر فردی خوشبختانه داخل خودروی خودش قرار گرفته و وسعت هر سالن معاینه فنی نیز حدود ۵۰۰ متر است و فقط در بخشی از معاینه فنی رانندگان باید از خودرو پیاده شوند که در این شرایط نیز فاصله‌گذاری انجام گرفته است. 

جریمه خودروهای بدون معاینه فنی 

خودروهای تهران در صورتی که بدون معاینه فنی در سطح معابر و خیابان‌ها تردد داشته باشند روزانه ۵۰ هزار تومان رانندگان آن جریمه می‌شوند. البته این قضیه در صورت تردد است و اگر خودرو در پارکینگ متوقف باشد و اصلا ترددی نباشد قطعا جریمه هم صورت نمی‌گیرد. میزان جریمه هم چندین سال است ثابت مانده و همچنان همان ۵۰ هزار تومان است. 

انتهای پیام 

منبع
تجارت نیوز
لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=10968

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com