جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

نرخ پیامک بانک

هزینه پیامک بانک‌های دولتی ثابت ماند

03:22۲

هزینه پیامک‌ها در بانک‌های دولتی افزایش پیدا نکرده و بابت این سرویس از مشتریان حداکثر مبلغ ۱۵ هزار تومان دریافت می‌شود.

به گزارش اسپات نیوز، علیرضا قیطاسی دبیر شورای هماهنگی بانک‌های دولتی و نیمه دولتی درباره برنامه بانک‌های دولتی در زمینه افزایش هزینه سرویس پیامکی آن‌ها، اعلام کرد: تاکنون هیچ صحبتی مبنی بر افزایش هزینه سرویس پیامک در بانک‌های دولتی مطرح نشده است و در این بانک‌ها همچنان حداکثر ۱۵ هزار تومان برای این سرویس از مشتریان دریافت می‌شود که البته اکثر بانک‌های دولتی کمتر از ۱۵ هزار تومان از حساب مشتریان در این زمینه کسر می‌کنند. 

برخی از بانک های خصوصی از جمله بانک شهر اقدام به افزایش هزینه سرویس پیامک خود کرده و این مبلغ را به ۳۰ هزار تومان افزایش داده اند. علت عمده این افزایش قیمت ها، افزایش هزینه های مخابرات شناخته می شود. 

هنوز تصمیمی منبی بر افزایش قیمت سرویس پیامک ها از جانب دبیر کانون بانک ها و موسسات اعتباری خصوصی گرفته نشده است. اما به توجه به افزایش هزینه های مخابرات، ممکن است سرویس پیامک بانک ها نیز شاهد افزایش قیمت در آینده نزدیک شوند. 

موضوع افزایش هزینه سرویس پیامکی در بانک‌های دولتی نیز از علیرضا قیطاسی – دبیر شورای هماهنگی بانک‌های دولتی و نیمه دولتی – پیگیری شد. وی بیان کرد که هزینه سرویس پیامکی بانک‌های دولتی همچنان همان حداکثر ۱۵ هزار تومان است که در دو مقطع با اعلام به مشتری از حساب آن برداشت می‌شود. 

وی همچنین اضافه کرد: بانک‌های دولتی براساس تعرفه و موافقتی که از سال گذشته درباره افزایش نرخ سرویس پیامکی از ۱۰ به ۱۵ هزار تومان صورت گرفته است، تاکنون نیز مبتنی بر این نرخ عمل می‌کنند و این تعرفه همچنان به قوت خود باقی است. 

دبیر شورای هماهنگی بانک‌های دولتی و نیمه دولتی در ادامه توضیح داد: هیچ صحبتی مبنی بر افزایش هزینه سرویس پیامک در بانک‌های دولتی مطرح نشده است. وی در پایان سخنانش مطرح کرد که اکثر بانک‌های دولتی کمتر از ۱۵ هزار تومان از مشتریان برای سرویس پیامک دریافت می‌کنند و در این زمینه برخی از بانک‌ها هستند که معادل ۱۱ یا ۱۲ و برخی دیگر نیز ۱۵ هزار تومان از حساب مشتریان برداشت می‌کنند که میزان برداشت بسته به میزان و نوع تراکنش متغیر است. 

انتهای پیام 

منبع
تجارت نیوز
لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=11004

2 Comments

  1. kasperhemigway

    باورم نمیشه یه چیزی ثابت مونده

  1. melika mokhtari

    عالی بود
    ممنونم

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com