جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

مایکروسافت نیوانس

گام بلند مایکروسافت در حوزه هوش مصنوعی

02:00۰

بنابر شنیده‌ها، مایکروسافت قصد دارد شرکت هوش مصنوعی «نیوانس» را با مبلغ ۱۶ میلیارد دلار خریداری کند؛ اقدامی که به عقیده بسیاری از کارشناسان حوزه فناوری، قدمی بسیار بزرگ از سوی این شرکت است.

به گزارش اسپات نیوز، منابع خبری بلومبرگ گزارش داده‌اند، مایکروسافت در فرآیند خرید شرکت «نیوانس» (Nuance)، غول فناوری‌های گفتاری آمریکایی در مرحله مذاکرات پیشرفته قرار دارد و می‌خواهد ۱۶ میلیارد دلار برای خرید این کمپانی هزینه کند. اگرچه هنوز هیچ تضمینی برای نهایی شدن این معامله وجود ندارد، ولی مذاکرات به چنان سطحی رسیده که ممکن است تا چندین روز آینده خبر رسمی آن منتشر شود.

این منابع چیزی درباره علت تمایل مایکروسافت برای خرید نیوانس نگفته‌اند. ولی این معامله می‌تواند مزایای زیادی برای این غول نرم‌افزاری جهان فناوری داشته باشند. نیوانس به خاطر سیستم‌های معروف خود در زمینه تشخیص گفتار با هوش مصنوعی معروف است و مایکروسافت می‌تواند آن‌ها را در محصولات گوناگونش به کار بگیرد.

این معامله امکان فعالیت جدی مایکروسافت در حوزه سلامت و درمان را هم فراهم خواهد کرد. این شرکت پیش‌تر در پروژه‌هایی مثل خدمات ابری برای بخش درمان با نیوانس همکاری کرده بود. در یکی از این پروژه‌ها گفتگوهای پزشک و بیمار به‌صورت خودکار به سوابق پزشکی بیمار اضافه و ذخیره می‌شد.

نیوانس در چه حوزه‌ای فعال است؟

شاید بد نباشد بدانید نیوانس همان شرکتی بود که زیربنای فنی دستیار صوتی اپل یعنی سیری را فراهم کرد. چنان‌چه این معامله صورت بگیرد، مشکلی برای فناوری‌های عمومی نیوانس از جمله سیستم دیکته صوتی Dragon Anywhere به وجود نمی‌آید. با این حال، هنوز از جزئیات این قرارداد چیزی نمی‌دانیم و مشخص نیست که برنامه مایکروسافت برای بهره‌گیری از این معامله چه خواهد بود.

اقدامات مایکروسافت در حوزه هوش مصنوعی

مایکروسافت چندی قبل گام دیگری برای توسعه فعالیت‌های مبتنی بر هوش مصنوعی خود برداشت تا با همکاری کوالکام توسعه و پیاده‌سازی هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی را برای توسعه‌دهندگانی که در این زمینه فعالیت می‌کنند، بهبود دهد. مایکروسافت و نیوانس هنوز به درخواست رسانه‌ها برای صحبت درباره این خبر پاسخی نداده‌اند. ولی اگر این معامله با همین رقم ۱۶ میلیارد دلاری نهایی شود، خرید نیوانس پس از خرید ۲۶ میلیارد دلاری لینکدین در سال ۲۰۱۶ به دومین خرید بزرگ تاریخ مایکروسافت تبدیل می‌شود.

انتهای پیام

منبع
دیجیاتو
لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=10985

456 نوشته
از همان اوایل نوجوانی، علاقه موازی به فضای رسانه و فناوری اطلاعات باعث شد تا در حوزه‌های مختلف از جمله چندرسانه‌ای، تکنولوژی، اقتصاد و حتی سیاست، قدم بردارم. سلیقه متفاوت در نوع بازتاب اخبار هم موجب شد تا از گرافیک به عنوان یکی از بازوهای کمکی بهره ببرم.

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com