جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی چقدر افزایش پیدا کرد؟

04:00۰

حقوق بازنشستگان حداقل‌بگیر ۳۹ درصد و حقوق غیر حداقل‌بگیران نیز ۲۶ درصد به‌علاوه مبلغ ثابت ۲۴۸ هزار و ۸۰۰ تومان افزایش پیدا کرده است.

به گزارش اسپات نیوز، سخنگوی دولت به بررسی اقدامات دولت جهت افزایش حقوق حداقلبگیران تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی پرداخت.  

وی همچنین افزود: این افرایش تا میزان ۳۹ درصد و برای سایر سطوح (غیرحداقل‌بگیر) ۲۶ درصد به علاوه مبلغ ثابت ۲۴۸ هزار و ۸۰۰ تومان به تصویب رسید و با تلاشهای سازمان تامین اجتماعی، دریافتی بازنشستگان حداقلبگیر دارای همسر و دو فرزند پس از اعمال ماده ۹۶ قانون تامین اجتماعی (افزایش سنواتی) نسبت به مجموع مستمری متناسبسازی شده سال۹۹ و با احتساب مرحله دوم متناسبسازی به ترتیب برای دارندگان ۳۰ سال سابقه از ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان به ۴ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان و دارندگان ۲۰ سال سابقه از ۲ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان به ۳ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان در فروردین ۱۴۰۰ افزایش می‌یابد. 

اجرای متنسابسازی در سیستم نرمافزاری تامین اجتماعی و مشکلات آن 

اعمال متناسب‌سازی در سیستم نرمافزاری، اعتراض بخشی از متوسط بگیران (غیرحداقل‌بگیران) را با خود به همراه داشت. در این باره وی توضیح داد: بنابر سنت خوبی که در سازمان تامین اجتماعی شکل گرفته است، پنج روش برای اجرای متناسب‌سازی مرحله دوم برای رفع بخشی از دغدغه بازنشستگان تامین اجتماعی در دست بررسی است که یکی از آنها با حضور و مشارکت مسئولین کانون عالی بازنشستگان و مستمریبگیران تامین اجتماعی نهایی و در پرداخت اردیبهشت ماه لحاظ خواهد شد. 

ربیعی تصریح کرد: سیاست دولت و همراهی مجلس شورای اسلامی از سال ۹۹ تا به امروز توجه به قدرت خرید کارگران و بازنشستگان بوده است و با اجرای همسانسازی در کنار افزایش ۳۹ درصدی حقوقها به یاری خدا، بخشی از دغدغه بازنشستگان تامین اجتماعی رفع خواهد شد. 

انتهای پیام 

منبع
تجارت نیوز
لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=11075

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com