جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

خریداران خودرو مراقب قیمت‌های کاذب باشند!

04:00۱

رکود فصلی بازار، در چند روز اخیر، سردرگمی فروشندگان را با خود به همراه داشته و در غیاب خریداران، عدهای قیمت‌هایی کاذب و غیرمعقول برای خودروها اعلام می‌کنند.

به گزارش اسپات نیوز، تشدید ویروس کرونا و آغاز موج چهارم منجر به ایجاد رکود در بازار خودرو شده است و میزان خرید و فروش به حداقل خود رسیده است. بنابراین بسیاری از قیمتهای منتشر شده از جانب سایتهای خبری، سندیت زیادی ندارد. در این میان دلالان از این فرصت استفاده کرده و به سود منفعت بیشتری در کار خود میرسند. 

بازار صنعت خودرو دچار نوساناتی زیادی شده است. بازار ماهها است که فروشندگان را دچار سردرگمی کرده است. شرایط حال حاضر این فرصت را در اختیار فروشندگان قرار داده تا قیمتهایی کاذب و غیرمعقول را برای خودروها اعلام کنند. قیمتهای اعلام شده عموما بین ۲ تا ۴ میلیون گرانتر از قیمت اصلی خودروها میباشند. این در حالی است که صنعت در کنار تلاش برای خود کفایی، به دنبال گشایش‌های احتمالی در ماه‌های آینده و بستن قراردادهای جدید است. 

علی رغم صحبت‌های هفته گذشته رضا شیوا، رئیس شورای رقابت، تاثیر آن بر جو روانی بازار و افزایش قیمتها، طبق گزارش‌های میدانی از بازار، خرید و فروش زیادی صورت نمیگیرد و قیمت‌ها فقط به شکل لفظی و غیرواقعی اعلام می‌شوند. 

 رئیس شورای رقابت در ابتدای همین هفته اعلام کرد: خودرو در ۶ ماهه نخست امسال، گران نخواهد شد. با این اوصاف، همچون تاثیر سخنان شیوا بر قیمت خودرو در این هفته، احتمالا تا پایان هفته باید منتظر واکنش دوباره بازار به گفته‌های وی نیز باشیم. 

چه خودروهایی گران شده‌اند؟ 

از جمله خودروهای گران شده در بازار، می‌توان به سمند ال ایکس اشاره کرد. این خودرو  در سال ۹۹ با قیمت ۲۰۰ میلییون خرید و فروش می شد، اما در تعطیلات عید به ۱۸۸ میلیون تومان افت کرد و دوباره در روزهای اخیر، تا ۱۹۴ میلیون تومان افزایش قیمت پیدا کرده است 

 پژو ۲۰۶ تیپ ۲ نیز که ابتدای سال ۲۰۲ میلیون تومان بود، اکنون به ۲۰۵ میلیون رسیده است. 

انتهای پیام 

منبع
دیجیاتو
لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=11085

1 دیدگاه

  1. kasperhemigway

    بسیار عالی
    مرسی

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com