جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

ساتوشی ناکاموتو

خیز ساتوشی ناکاموتو برای تصاحب لقب ثروتمندترین مرد دنیا

02:00۱

با عبور بیت‌کوین از سد ۶۰ هزار دلاری و رشد ۳ هزار دلاری ناگهانی امروز آن، ساتوشی ناکاموتو بنیان‌گذار این رمزارز یکی از خوشبخت‌ترین انسان‌های روی زمین است. وی که بین ۹۰۰ هزار تا ۱.۱ میلیون بیت کوین دارد. با توجه به ارزش این رمزارز و فهرست ثروتمندترین افراد جهان، ناکاموتو می‌تواند در میان ۲۰ فرد ثروتمند دنیا قرار بگیرد.

به گزارش اسپات نیوز، ثروت بیستمین فرد ثروتمند جهان در فهرست فوربز ۵۹ میلیارد دلار برآورد شده است. اگر برآوردهای انجام شده در مورد ثروت خالق بیت کوین درست باشد و ساتوشی ناکاموتو واقعا ۹۰۰ هزار تا ۱.۱ میلیون بیت کوین داشته باشد، با احتساب قیمت فعلی بیت کوین، ثروت وی از ۵۹ میلیارد دلار بیشتر خواهد بود و می‌تواند از نفر بیستم فهرست فوربز پیشی گرفته و نام خود را در بین ۲۰ فرد ثروتمند جهان جای دهد.

گفته می‌شود خالق مرموز بیت کوین که اطلاعات کمی در مورد هویت وی در دسترس است، از سال اول راه اندازی بیت کوین، رمزارزهای خود را خرج نکرده و اکنون به چنین موقعیتی دست پیدا کرده است. افزایش قیمت بیت کوین باعث شده وی بتواند به چنین موقعیتی دست پیدا کند.

ساتوشی ناکاموتو در مسیر سعادت!

گفته می‌شود اگر قیمت بیت کوین به ۱۸۲ هزار دلار برسد، احتمالا ساتوشی ناکاموتو می‌تواند به ثروتمندترین فرد جهان تبدیل شود. اسفند ماه سال گذشته، جف بزوس مدیرعامل آمازون با ثروت ۱۸۱.۶ میلیارد دلاری خود به ثروتمندترین فرد جهان تبدیل شد و نامش به عنوان صدرنشین فهرست ثروتمندترین افراد جهان در فهرست فوربز درخشید. در همان مقطع زمانی ثروت ایلان ماسک مدیرعامل تسلا، ۱۶۳.۷ میلیارد دلار بود و وی به دومین فرد ثروتمند جهان تبدیل شد.

پیش‌بینی قیمت بیت‌کوین تا پایان ۲۰۲۱

برخی تحلیلگران بازار پیش‌بینی می‌کنند که قیمت بیت کوین تا پایان سال ۲۰۲۱ به ۱۰۰ هزار دلار برسد و در برخی تحلیل‌ها حتی صحبت از بیت کوین ۲۸۸ هزار دلاری هم می‌شود. اگر این تحلیل‌ها درست باشد، خالق بیت کوین می‌تواند هر روز به جایگاه جف بزوس به عنوان ثروتمندترین فرد جهان نزدیک‌تر شود.

انتهای پیام

منبع
دیجیاتو
لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=11057

456 نوشته
از همان اوایل نوجوانی، علاقه موازی به فضای رسانه و فناوری اطلاعات باعث شد تا در حوزه‌های مختلف از جمله چندرسانه‌ای، تکنولوژی، اقتصاد و حتی سیاست، قدم بردارم. سلیقه متفاوت در نوع بازتاب اخبار هم موجب شد تا از گرافیک به عنوان یکی از بازوهای کمکی بهره ببرم.

1 دیدگاه

  1. melika.mokhtari2019

    جالب بود

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com