جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

مذاکرات هسته ای

آمریکا برای بازگشت به برجام شرط گذاشت

01:52۱

سفیر آمریکا در سازمان ملل در سخنرانی به بیان مواضع دولت آمریکا درباره برنامه هسته‌ای ایران و احیای برجام پرداخت.

به گزارش اسپات نیوز، لیندا توماس گرینفیلد، سفیر آمریکا در سازمان ملل روز دوشنبه گفت که دولت جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا از رژیم صهیونیستی حمایت خواهد کرد و در عین حال برای مقابله با آنچه تهدیدهای ناشی از رفتار خصومت آمیز ایران خوانده شده است، فعالیت می کند.

گرینفیلد که عالی رتبه ترین مقام دولت بایدن بود که در کنفرانس سالانه لابی صهیونیستی «جی استریت» سخنرانی می کرد، گفت که دولت بایدن این هدف مشترک با رژیم صهیونیستی را دارد که هیچ گاه به ایران اجازه ندهد به تسلیحات هسته ای دست پیدا کند اما قصد دارد از طریق دیپلماسی به این مقصود برسد.

او درباره موضع دولت آمریکا در زمینه برجام(توافق هسته ای) گفت: ما اگر ایران به پایبندی کامل به تعهدات هسته ای اش بازگردد، آماده بازگشت به توافق هستیم. همان طور که با مشارکت‌مان در مذاکرات ادامه دار وین نشان دادیم، در حال همکاری با شرکای بین‌المللی هستیم تا ببینیم آیا چنین چیزی امکان پذیر هست یا نه.

اظهارات این مقام آمریکایی درباره هدف مشترک آمریکا و رژیم صهیونیستی در برابر ایران در حالی مطرح می‌شود که مقام معظم رهبری در فتوایی تولید، نگه داری و به کارگیری تسلیحات اتمی را حرام اعلام کرده اند و طبق این فتوا، مقامات ایران گفته اند که برنامه هسته ای ایران، تنها اهداف صلح آمیز را دنبال می کند.

اظهارات گرینفیلد پیرامون مذاکرات وین نیز در حالی مطرح می شود که ایران خواستار لغو تمامی تحریم های آمریکاست تا پس از راستی آزمایی آن ها، اقدامات جبرانی اش را که پس از خروج آمریکا از توافق هسته ای در سال ۲۰۱۸ انجام داد و شامل کاهش تعهدات داوطلبانه هسته ای اش می شد را به حالت قبلی بازگرداند.

انتهای پیام

منبع
ایسنا
لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=11354

456 نوشته
از همان اوایل نوجوانی، علاقه موازی به فضای رسانه و فناوری اطلاعات باعث شد تا در حوزه‌های مختلف از جمله چندرسانه‌ای، تکنولوژی، اقتصاد و حتی سیاست، قدم بردارم. سلیقه متفاوت در نوع بازتاب اخبار هم موجب شد تا از گرافیک به عنوان یکی از بازوهای کمکی بهره ببرم.

1 دیدگاه

  1. kasperhemigway

    بالاخره حاصل میشه این توافق!

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com