جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

واکسن جانسون و جانسون

تولید واکسن کرونا جانسون و جانسون متوقف شد

03:55۱

در پی مشاهده مواردی از لخته شدن خون پس از تزریق واکسن کرونا جانسون و جانسون، تولید این واکسن تا اطلاع ثانوی متوقف شد. 

به گزارش اسپات نیوز، کمیته مشورتی «مرکز کنترل و پیشگیری بیماری آمریکا» موسوم به «CDC» قرار است روز جمعه در مورد سرنوشت نهایی واکسن کرونا جانسون و جانسون تصمیم‌گیری کند. سازمان غذا و داروی ایالات متحده هفته گذشته و به دنبال لخته شدن خون ۶ نفر به دلیل تزریق واکسن کرونا جانسون و جانسون، واکسیناسیون را متوقف کرد تا به موضوع لخته شدن خون رسیدگی شود. 

براساس بررسی‌های انجام شده طی روزهای گذشته، کمیته بازرسی FDA و نهادهای مرتبط تصمیم بر تعطیلی موقت خط تولید واکسن جانسون و جانسون و قرنطینه کردن تمامی واکسن‌های تولید شده گرفته اند. 

چند هفته قبل نیز در حدود ۱۵ میلیون دوز واکسن کرونا این شرکت به دلیل آلوده شدن معدوم شد، لذا این نخستین باری نیست که جانسون و جانسون در شرایط سختی قرار می‌گیرد. 

حال نیز با انتشار گزارش‌هایی مبنی بر لخته شدن خون در برخی دریافت‌کنندگان واکسن جانسون و جانسون، از هفته گذشته ایالات متحده آمریکا، آفریقای جنوبی و اتحادیه اروپا تزریق این واکسن را متوقف کرده‌اند. همچنین طی یک هفته گذشته توزیع واکسن در اتحادیه اروپا نیز متوقف شده بود. 

شرایط سخت جانسون و جانسون

اکنون با تعطیلی خط تولید و قرنطینه کردن واکسن‌های تولید شده، شرایط بسیار سختی برای جانسون و جانسون پیش آمده است. هفته گذشته جانسون و جانسون از شرکت‌های دیگر تولید کننده واکسن کرونا درخواست همکاری کرد تا بتواند راهکاری برای حل مشکل لخته شدن خون پیدا کند،‌ اما با پاسخ منفی شرکت‌های فایزر و مدرنا روبرو شد. 

همانند واکسن جانسون و جانسون، همزمان با آغاز واکسیناسیون آسترازنکا، مواردی از لخته شدن خون در بین دریافت‌کنندگان این واکسن نیز مشاهده شد و برخی از کشورهای اروپایی تزریق این واکسن را متوقف کرده و برخی دیگر محدودیت‌هایی را برای تزریق آن در گروه‌های سنی جوانان درنظر گرفتند. 

انتهای پیام 

منبع
دیجیاتو
لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=11344

1 دیدگاه

  1. kasperhemigway

    هیچکدوم هم به ما نمی‌رسه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com