جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

مسدودسازی کلاب هاوس

جریمه سنگین در انتظار اپراتورها؛ فیلترینگ کلاب هاوس هزینه دارد

04:00۰

در صورت عدم رفع مشکل دسترسی به کلاب هاوس، اپراتورها تهدید به جریمه روزانه ۵۰ میلیارد تومان شده‌اند. 

به گزارش اسپات نیوز، حدود دو هفته پیش در اوج جنجالی شدن بحثها در کلاب هاوس و حضور چهرههای مهم در این برنامه، دسترسی بسیاری از کاربران ایرانی به این شبکه اجتماعی که نسبتا هم جدید است، مسدود شد و بسیاری اعلام کردند که بدون استفاده از فیلترشکن نمیتوانند وارد این برنامه شوند. 

این اتفاق در حالی افتاده است که بسیاری از کارشناسان از بحثهای مفید این روزهای کلاب هاوس اظهار شوق و اشتیاق میکردند و بر این باور بودند که این برنامه میتواند تاثیر به‌سزایی در مشارکت مردم در انتخابات نیز داشته باشد. به همین دلیل مسدود شدن دسترسی به آن سر و صدای زیادی را با خود به همراه داشت. 

عجیب آن است که هیچ نهادی مسئولیت این اتفاق را به عهده نگرفته است و خبرنگاران از هر کسی راجع به این موضوع سوال پرسیدند، کسی در جریان این اتفاق نبود و اعلام میکردند در فیلتر کردن این شبکه اجتماعی نقشی نداشتهاند.

تحرکات و اقدامات آقای وزیر

وزیر ارتباطات در این باره اعلام کرد ماجرا را پیگیری خواهد کرد. بلافاصله پس از این اتفاق نامهای از طرف شرکت تنظیم مقررات به اپراتورها ارسال شد که در آن خواستار توضیح علت مسدود شدن کلاب هاوس به کاربران ایرانی بودند و از آنها خواسته شد تا هر چه سریعتر این مشکل را برطرف کنند، چراکه در غیر این صورت به جرم مسدودسازی و مختل کردن دسترسی شهروندان بدون ضابطه و قانون به اینترنت، از آنها شکایت خواهد شد. 

این نامه موثر واقع نشد و علت این اتفاق را مشخص نکرد و اپراتورهای ایرانسل و همراه اول اعلام نمیکنند بر اساس چه دستوری این کار را انجام دادند.

امروز وزیر ارتباطات اعلام کرد: اگر مشکل طی یک هفته حل نشود، جریمه روزانه ۵۰ میلیار تومانی در انتظار اپراتورها خواهد بود.

واکنش رسانه‌های اصولگرا و اصلاح‌طلب

برخی از رسانههای دست راستی وزیر را برای این تصمیم تحت فشار گذاشتند و میگویند این کار جنبه خودنمایی و انتخاباتی دارد.

رسانههای اصلاح طلب در این زمینه میگویند وزیر میخواهد در این مدت کوتاه باقی‌مانده از دولت، همان‌طور که وعده داده بود، فیلترینگ را قبول نکند. 

نکته جالب اما آنجاست که کاربران ایرانی کلاب هاوس تا قبل از مسدود سازی، بعد از آمریکاییها و کاناداییها بیشترین کابران این شبکه اجتماعی نوپدید بودند و در این زمینه توانستهاند بارها رکوردهای عجیبی را از خود به جای بگذارند. 

انتهای پیام

منبع
اکو ایران
لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=11360

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com