جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

همسان سازی حقوق بازنشستگان

همسان‌سازی حقوق بازنشستگان در اولین واریزی سال ۱۴۰۰ اعمال شد؟

02:53۲

اولین حقوق بازنشستگان در سال ۱۴۰۰ واریز شد. اما سوال اینجاست آیا به وعده همسان سازی حقوق عمل شده است یا خیر؟ 

به گزارش اسپات نیوز، بازنشستگان اولین حقوق سال ۱۴۰۰ خود را دریافت کردند. حال سوال اینجاست آیا دولت همسان سازی را در این حقوق اعمال کرده است؟ 

پیش از این، مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی اعلام کرده بود: از فروردین ماه سال جاری با احتساب یک همسر و دو فرزند، حقوق‌ بازنشستگان این سازمان به چهار میلیون و ۲۰۰ هزار تا چهار میلیون و ۳۰۰ هزار تومان افزایش می‌یابد. 

مصطفی سالاری درباره میزان متناسب‌سازی و افزایش سنواتی حقوق بازنشستگان توضیح داد: بنابر هماهنگی‌های انجام‌شده با هیئت‌ مدیره کانون عالی کارگران بازنشسته کشور، افزایش سنواتی حقوق بازنشستگان و میزان متناسب‌سازی مرحله دوم در فیش حقوقی فروردین بازنشستگان لحاظ و واریز خواهد شد. در مرداد ماه سال گذشته نخستین مرحله متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی انجام شد و در مهر ماه نیز سایر صندوق‌ها اقدام به همسان‌سازی حقوق بازنشستگان خود کردند و به‌نوعی فاصله و شکافی بین حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی و سایر صندوق‌ها ایجاد شد و در همین ارتباط این مساله مورد انتقاد و مطالبه بازنشستگان سازمان تأمین اجتماعی قرار گرفته است که به‌حق مطالبه درستی بود. در همین ارتباط، واریزی‌ که بابت حقوق بازنشستگان در فروردین ۱۴۰۰ انجام خواهد شد، نسبت به اسفند ماه ۹۸، رشد ۱۳۰درصدی را خواهد داشت که این رشد شامل دو مرحله متناسب‌سازی و افزایش سنواتی خواهد بود. 

با این سخنان انتظار میرفت که بازنشستگان مبلغ ۴٫۲ میلیون تومان به عنوان حقوق خود دریافت کنند. بررسیهای انجام شده حاکی از آن است که دولت در زمینه همسان سازی حقوق بازنشستگان قدم برداشته است و همین مبلغ را پرداخت کرده است. 

انتهای پیام 

منبع
تجارت نیوز
لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=11328

2 Comments

  1. kasperhemigway

    خیلی خوب بود

  1. melika.mokhtari2019

    خیلی عالی بود ممنون

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com