جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

استخراج رمزارز

افتتاح اولین شهرک تخصصی رمزارز در زنجان

04:56۱

نخستین شهرک تخصصی استخراج رمزارز کشور بدون وابستگی به دولت و توسط بخش خصوصی احداث می‌شود. قرار است این شهرک هیچ وابستگی به شبکه برق کشور نداشته باشد و با هدف تولید «رمز ارز» یا ارز دیجیتال در زنجان شود. 

به گزارش اسپات نیوز، افشین آشوری رئیس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان زنجان، با یک شرکت خصوصی که در زمینه ارزهای دیجیتال دارد مذاکرهای داشته تا اولین شهرک تخصصی ماینینگ کشور را احداث کند. 

آشوری اعلام کرد: که کارهای اصلی احداث این شهرک انجام شده و آنها در حال طی کردن مراحل اداری یا به نوعی همان بوروکراسی هستند که زمان‌بر شده و افتتاحیه این شهرک را با تعویق انداخته است. 

شهرک تخصصی ماینینگ گشور چگونه کار میکند؟ 

 رئیس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان زنجان در این باره توضیح داد: «نیروگاه خودتامین برق داریم و ما گاز را با تعرفه ماینرها از دولت می‌گیریم و آن را تبدیل به برق می‌کنیم. قیمت تمام شده هنوز دقیقا مشخص نیست اما قطعا ارزان‌تر از مزارع ارزهای مجازی خود کاربران خواهد بود. هرچند قیمت گاز برای ماینرها به نظر ما فعلا منصفانه نیست و پیشنهاد ۹۸۸ تومانی برای هر متر مکعب را نیز زیاد می‌دانیم. امیدواریم این موضوع حل و فصل شود.» 

آشوری همچنین تاکید دارد که برق این شهرک پایداری خواهد داشت و قطعی سه ماهه‌ای که دولت برای فعالیت ماینرها در نظر گرفته را نیز در این شهرک نخواهیم دید: «در تمام طول سال برق با قیمت یکسانی عرضه خواهد شد و همچنین سرمایه‌گذارها می‌توانند گاز را از شهرک بگیرند و با ژنراتور خودشان برق تولید کنند. در فاز اول ۳۰ مگاوات برق تولید خواهیم کرد و این رقم می‌تواند به ۱۰۰ مگاوات هم برسد.» 

به گفته آشوری از دیگر مزیت‌های حضور در این شهرک صنعتی در کنار هم بودن بازیگران این حوزه در یک منطقه و تمرکز ویژه روی ماینینگ است. او همچنین می‌گوید که آنها در کار تولید و تعمیرات و نگه‌داری دستگاه‌های ماینینگ هم هستند: «افراد می‌توانند دستگاه‌های خود را در داخل شهرک تعمیر کنند یا ارتقا بدهند و در هزینه‌هایشان صرفه‌جویی کنند.» 

به گفته آشوری، این شهرک میتواند تاثیر بسزایی در اقتصاد و اشتغال این ناحیه داشته باشد. وی گفت:«طبق بررسی‌ها ما این شهرک می‌تواند ۳ هزار شغل مستقیم و غیرمستقیم ایجاد کند و اگر این مجموعه راه بیفتد می‌تواند در سال اول فعالیت خود ۵۰ میلیون یورو ارزآوری کند.» 

چگونگی ورود به شهرک صنعتی ماینینگ رمزارز 

وی در این باره اظهار کرد: «پس از افتتاحیه شهرک فراخوان خواهیم داد، افتتاحیه‌ای که احتمالا تا پایان بهار انجام خواهد شد، البته اگر این مراحل اداری بگذارد و مانع‌تراشی‌ها کار ما را با خلل مواجه کند. پیش بینی می‌کنیم تا مرداد نیز تمامی واحدها تحویل داده شوند.» 

محل دقیق شهرک صنعتی استخراج رمزارز 

او گفت: «زمین‌های این شهرک خریداری شده و واقع در ۴۰ کیلومتری جاده تهران زنجان و نزدیک محله سلطانیه و ۱۷ هکتار است و گنجایش ۳۰۰ واحد خواهد داشت.» او خوش آب و هوا بودن و دمای پایین این منطقه را ویژگی مناسب برای کار دستگاه‌های ماینینگ می‌داند و می‌گوید در این منطقه بهره‌وری بیشتر خواهد بود. 

انتهای پیام 

 

منبع
دیجیاتو
لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=11457

1 دیدگاه

  1. kasperhemigway

    ممنون از مقالات به روز و خوبتون

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com