جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

خرید مسکن و ویلا با بیت‌کوین قانونی است؟

01:24۱

خرید ویلا و خانه‌های لاکچری با پرداخت بیت‌کوین به یکی از روال‌های معاملاتی این روزها تبدیل شده اما آیا این روش خرید در کشور قانونی محسوب می‌شود؟

به گزارش اسپات نیوز، خرید و فروش مسکن و ویلا با بیت کوین پدیده تازه این روزهای بازار مسکن است. نمونه آن آگهی فروش یک قطعه زمین در شهریار است که با بیت کوین معامله می‌کنند!

همچنین آگهی دیگری در منطقه ولنجک تهران منتشر شده که از عنوان تهاتر ویلا با بیت کوین استفاده شده بود!

اما آیا خرید و فروش خانه با ارزهای دیجیتال مجاز است؟ یک کارشناس بازار مسکن در این مورد می‌گوید: ارزهای دیجیتال پول رسمی کشور نیست و معاوضه خانه با بیت کوین به لحاظ حقوقی امری غیرقانونی است و این نوع معاملات باعث سقوط ارزش ریال می‌شود.

منصور غیبی معتقد است: ارزهای دیجیتال بابت هر نوع معامله‌ای هنوز به رسمیت شناخته نشده است و جز ارزهای رایج نیست. بنابراین هر نوع استفاده یا معامله با این نوع ارزها جهت سوداگری یا بالا بُردن ارزش این نوع ارزها محسوب می‌شود.

آیا چنانچه خانه با ارزهای دیجیتال فروخته شود، قانون از خریدار یا فروشنده حمایت می‌کند؟ به گفته این فعال بازار مسکن، چنانچه بعد از معامله خریدار یا فروشنده نسبت به دریافت ارز دیجیتال متضرر شود قانون از مالباخته حمایت نمی‌کند؛ چرا که در قوانین معامله ملک با ارز دیجیتال مجاز نیست.

انتهای پیام

لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=11489

456 نوشته
از همان اوایل نوجوانی، علاقه موازی به فضای رسانه و فناوری اطلاعات باعث شد تا در حوزه‌های مختلف از جمله چندرسانه‌ای، تکنولوژی، اقتصاد و حتی سیاست، قدم بردارم. سلیقه متفاوت در نوع بازتاب اخبار هم موجب شد تا از گرافیک به عنوان یکی از بازوهای کمکی بهره ببرم.

1 دیدگاه

  1. kasperhemigway

    ممنون از سایت خوبتون

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com