جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

کلاب هاوس

جریمه اپراتورها پس از فیلترینگ کلاب هاوس به کجا رسید؟

02:15۲

جریمه اپراتورها به علت فیلترینگ و ایجاد اختلال در برنامه کلاب هاوس فعلا به دستور دیوان عدالت اداری به تعویق افتاد. 

به گزارش اسپات نیوز، کلاب هاوس در حال حاضر روی شبکه ارتباطی دو اپراتور ایرانسل و همراه اول و مخابرات با اختلال همراه است.  

پس از اختلالاتی که برای کلاب هاوس به وجود آمد، وزیر ارتباطات این کار را غیرقانونی دانست و با مشخص کردن جریمههای سنگین برای اپراتورها، سعی در رفع این مشکل کرد. 

جریمه در نظر گرفته شده برای اپراتورها روزانه ۵۰ میلیارد تومان بود. این در حالی است که دیوان عدالت اداری موقتا اجرای این طرح و گرفتن جریمهها را متوقف کرده است ولی همچنین مشکل کلاب هاوس برطرف نشده است. 

شواهد حاکی از آن است که دولت عملا اجازه جریمه اپراتورها و کاهش میزان اعتبار پروانه آنها را ندارد. چندی پیش رگولاتوری نیز گزارشی منتشر کرد که براساس آن مشخص شده بود همراه اول، ایرانسل و مخابرات با تغییر در DNS و IPها و اختلال منطقه‌ای باعث جلوگیری دسترسی کاربرانشان به کلاب هاوس شده‌اند. 

محمد آذری جهرمی با تاکید بر غیرقانونی دانستن این کار در یکی از اتاقهای کلاب هاوس اعلام کرد: اینکه درباره کلاب هاوس یک دستگاهی بر اساس نظر کارشناسی خودش اقدامی کرده را نمی‌دانم. دادستانی هم اعلامی در این باره نداشته است. اگر کسی اعتقاد دارد که کلاب هاوس باید فیلتر شود، باید در چارچوب قانونی عمل کند و هزینه‌اش را هم بپردازد. 

انتهای پیام

منبع
دیجیاتو
لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=11617

2 Comments

  1. Nazi

    این همو برنامرو هر روز فیلتر میکنن… خودشونم نمیدونن برا چی اصن

  1. ساناز

    اینم بازیشونه، برنامه‌ها رو فیلتر میکنن بعد خودشون اونجا اکانت دارن

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com