جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

قیمت اتریوم

ارزش اتریوم از ۳۰۰۰ دلار فراتر رفت

02:04۰

قیمت اتریوم امروز برای اولین بار سقف تاریخی ۳۰۰۰ دلار را شکست و حالا در حوالی ۳۰۵۰ دلار معامله می‌شود. با این حساب، حالا ارزش بازار اتریوم از کمپانی والت دیزنی و بانک آمریکا بیشتر شده است.

ارزش بازار توکن بزرگ‌ترین شبکه قراردادهای هوشمند در هفته جاری با یک رشد ۲۴ درصدی به ۳۴۶ میلیارد دلار رسید. البته در مقام مقایسه، اتریوم هنوز فاصله زیادی با بیت‌کوین دارد که ارزش بازار آن برابر ۱.۰۷۹ تریلیون دلار است. بیت‌کوین حالا بالاتر از فیسبوک با ارزش بازار ۹۲۳ میلیارد دلار قرار گرفته و در کمین نقره با ارزش بازار ۱.۴۱۶ تریلیون دلار است. 

رشد چشمگیر ارزش اتریوم این گمانه‌زنی را تقویت کرده که شاید اتریوم بالاخره بتواند جای بیت‌کوین را بگیرد و به ارزشمندترین رمزارز بازار تبدیل شود. 

علت افزایش قیمت اتریوم 

افزایش اخیر قیمت اتریوم دلایل متعددی داشته است. اولین دلیل افزایش فعالیت روی زنجیره بلوکی اتریوم بوده است. بانک سرمایه‌گذاری اروپا چند روز پیش در خبری اعلام کرد که اوراق قرضه‌ای دو ساله به ارزش ۱۲۱ میلیون دلار را با همکاری بانک‌هایی مثل «گلدمن ساکس» روی اتریوم عرضه می‌کند. 

با این حال، احتمال میرود مهم‌ترین دلیل برای اشتیاق سرمایه‌گذاران نسبت به اتریوم انشعاب سخت «لندن» باشد که ساختار هزینه‌های این شبکه را تغییر می‌دهد. 

علاوه بر این، به‌زودی قرار است شاهد مهاجرت اتریوم به سمت مدل اجماع اثبات سهام باشیم. این تغییرات در شبکه اتریوم احتمالا تا حد زیادی هزینه‌ها را کاهش می‌دهد و باعث افزایش پاداش استخراج‌کنندگان می‌شود. در نتیجه، فشار از طرف عرضه برداشته می‌شود و مقدار فروش پایین می‌آید. 

انتهای پیام

منبع
دیجیاتو
لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=11659

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com