جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

بیل گیتس و ملیندا گیتس

موسس مایکروسافت و همسرش از هم جدا شدند؟

03:08۰

بیل و ملیندا گیتس پس از یک زندگی ۲۷ ساله و ۱۴۶ میلیارد دلار ثروت قصد جدایی از یک دیگر را دارند. 

به گزارش اسپات نیوز، بیل گیتس، موسس ۶۵ ساله مایکروسافت چهارمین فرد ثروتمند دنیاست و ملیندای ۵۶ ساله مدیر سابق شرکت مایکروسافت است که در حال حاضر بنیاد خیریه بیل و ملیندا را مدیریت می‌کند.  

بیل و ملیندا گیتس که مالک یکی از بزرگترین ثروت‌های دنیا و بزرگترین بنیاد خیریه هستند، اعلام کردند قصد جدایی دارند. 

خبر جدایی این زوج پس از یک زندگی ۲۷ ساله، تاثیرات زیادی بر حوزههای مختلف از جمله صنعت فناوری، بهداشت جهانی، سیاستهای تغییرات جوی و مسائل اجتماعی مانند برابری زنان گذاشته است. 

هنوز هیچ توضیح شفاف و واضحی در مورد طرحهای مالی این زوج اعلام نشده است. تنها چیزی که قطعی است ادامه فعالیتهای این زوج در زمینه بنیاد خیریه میباشد.  

گیتس و همسرش در بیانیه کوتاهی در توییتر خود بیان کردند:«پس از تفکرهای بسیار در مورد روابطمان، به این نتیجه رسیدیم به ازدواج خود خاتمه دهیم. ما سه فرزند بزرگ کرده‌ایم و بنیادی را تأسیس کرده‌ایم که در سراسر جهان به مردم در داشتن یک زندگی سالم کمک می‌کند». 

تقسیم ثروت بیل گیتس پس از جدایی 

خبر جدایی بیل گیتس و همسرش به عنوان یکی از مهمترین و تاثیرگذارترین خبرها در دنیای ثروتمندان پس از خبر جدایی جف بزوس و مکنزی اسکات در ۲۰۱۹، شناخته میشود. 

جدایی جف بزوس و مکنزی باعث تقسیم سهام آنها در آمازون شد و خیلی زود مکنزی را به یکی از ثروتمندترین مردم دنیا تبدیل کرد.تقسیم ثروت بیل گیتس بسیار پیچیدهتر از بزوس است. 

ثروت خالص گیتس از مایکروسافت میآید ولی سهام این شرکت ساخت نرم افزار کمتر از ۲۰ درصد از کل سرمایه‌های گیتس است. 

وی بیشتر سهام خود را به بنیاد خیریه بیل و ملیند منتقل کرده است.این زوج در واشنگتن زندگی می‌کنند یعنی هر چیزی که پس از ازدواج آن‌ها به دست آمده باید به طور مساوی بین زوجین تقسیم شود ولی این بدان معنا نیست که این ثروت کاملاً نصف می‌شود. احتمالاً هیچکس متوجه تقسیم این ثروت نشود چون قرار است طی قراردادهای خصوصی انجام شود. 

انتهای پیام

منبع
تجارت نیوز
لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=11688

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com