جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

بسته اینترنت تخفیف‌دار شاتل

تمدید دوباره اینترنت رایگان اساتید دانشگاهی

01:05۲

با دستور محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، بسته‌های اینترنتی رایگان اساتید دانشگاهی تمدید شد.

به گزارش اسپات نیوز، با شیوع کرونا در کشور و رواج آموزش آنلاین، یکی از دغدغه‌های افرادی که با این مقوله در ارتباط بودند، ‌از معلمان و اساتید تا دانش‌آموزان و دانشجویان، بحث هزینه بالای اینترنت بود و به همین خاطر وزارت ارتباطات اقدام به رایگان‌سازی سایت‌های آموزشی دانشگاه‌ها و اپلیکیشن شاد برای مدارس کرد.

همچنین پس از آن وزارت ارتباطات از ارائه ۱۲۰ گیگابایت اینترنت رایگان برای برای اساتید دانشگاه‌های کل کشور خبر داد.

با توجه به اینکه ارائه این بسته‌های رایگان اینترنت از آبان ماه به مدت شش ماه آغاز شده بود، پیامکی برای اساتید ارسال شده مبنی‌بر اینکه مدت زمان شش ماهه بسته مورد نظر ۱۴ اردیبهشت به اتمام می‌رسد و قابل تمدید نیست. در حالیکه برخی از اساتید دانشگاهی عنوان کردند حجم بسته اینترنتی آنها تمام نشده و درخواست تمدید این بسته‌ها تا پایان ترم را داشتند.

در این راستا ستار هاشمی، معاون فناوری و نوآوری وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، پیش از این درباره امکان ارائه بسته‌های اینترنتی اساتید دانشگاهی گفته بود: برای اینکه بسته جدیدی با هر حجم و زمانی تعریف شود، باید منابعش تامین شده و تعاملی با اپراتورها شکل بگیرد و توسط اپراتورها تحت یک بسته جدید فعال شود. بنابراین در حال حاضر پیگیری برای تامین منابع در دستور کار وزارت ارتباطات است و اگر به سرانجام برسد و این منابع تامین شود، در قالب ارائه یک بسته جدید امکان‌پذیر خواهد بود.

در این راستا محمدجواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در اینستاگرام نوشت: بنابر درخواست‌های اساتید دانشگاه و حوزه، برای تمدید بسته‌های اینترنت «آموزش از راه دور»، بسته اینترنت ۳ ماهه ظرف هفته آینده صرفا برای اساتید دانشگاه و حوزه بر روی مشخصات قبلی آن‌ها تعریف خواهد شد.

انتهای پیام

منبع
ایسنا
لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=11764

456 نوشته
از همان اوایل نوجوانی، علاقه موازی به فضای رسانه و فناوری اطلاعات باعث شد تا در حوزه‌های مختلف از جمله چندرسانه‌ای، تکنولوژی، اقتصاد و حتی سیاست، قدم بردارم. سلیقه متفاوت در نوع بازتاب اخبار هم موجب شد تا از گرافیک به عنوان یکی از بازوهای کمکی بهره ببرم.

2 Comments

  1. سارا

    کاش برای دانش‌آموزها و دانشجوها هم یه طرحی میذاشتن

  1. نیوشا

    دانشجو ها چی پس؟

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com