جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

خرید خودرو

بهترین زمان برای خرید خودرو؛ تا کی صبر کنیم؟

02:00۱

با کاهش قیمت دلار تا کانال ۲۰ هزار تومان، قیمت خودرو نیز به تبع آن با افت قیمت مواجه شد. در بازار خودروهای وارداتی کاهش قیمت شدیدتر بود و تا ۸۰ میلیون تومان هم رسید اما آیا عقلانی است برای خرید خودرو صبر نماییم؟

به گزارش اسپات نیوز، به نظر می­رسد اخبار مذاکرات وین تغییرات چشمگیر در بازا ارز را به وجود آورده است. با اینکه انتشار خبری مبنی بر عدم نتیجه­گیری مذاکرات احیای برجام دوباره دلار را به مرز قیمت ۲۱ هزار تومان برگرداند اما در حال حاضر بازارهای موازی مانند طلا، خودرو و … نیز تحت تاثیر بازار ارز هستند.

در حال حاضر قیمت‌ها در بازار داخلی تا ۲۵ میلیون تومان و بازار خارجی تا ۸۰ میلیون تومان برای خودروهایی مانند سانتافه و پاجرو کاهش قیمت داشته است.

بهای انواع پراید هم اکنون بین ۱۱۰ تا ۱۲۴، تیبا ۱۲۵ و کوئیک دنده‌ای ۱۴۵ میلیون تومان است. ۲۰۶ تیپ دو ۱۹۸ تا ۲۰۰ میلیون تومان و مدل صندوقدار آن نیز ۲۴۵ میلیون تومان است.

این کاهش قیمت در شرایطی رخ می‌دهد که دوشنبه این هفته شورای رقابت پس از شش ماه مجوز افزایش قیمت ۹ درصدی را برای خودروهای داخلی صادر کرد اما بازار بدون آنکه به این مصوبه واکنشی نشان دهد، تحت تاثیر ریزش دلار و البته رکود بازار خودرو سیر نزولی در پیش گرفت.

حالا با این اتفاقات، بسیاری برای خرید یا فروش خودروی خود مردد هستند و به دنبال یافتن بهترین گزینه برای خرید و فروش می­گردند.

کارشناسان صنعت خودرو معتقدند، ریزش قیمت خودرو موقت است و حتی در صورت احیای برجام، خودروسازان نخواهند توانست به سرعت تولید خود را اصلاح کنند و البته بازگشت خودروسازان خارجی به ایران نیازمند زمان زیادی است.

فربد زاوه، کارشناس صنعت خودرو در این مورد گفته است که در صورت احیای برجام بیشترین کاهش قیمت مربوط به خودروهای خارجی است که در دوره­هایی با دلار ۵۰ هزار تومانی هم قیمت‌گذاری شدند.

او ریزش قیمت در بازار خودروی داخلی را هم مقطعی و هیجانی می‌داند و می‌گوید رشد نقدینگی و بنیان اقتصاد کشور به سرعت ترمیم نخواهد شد و بنابراین قیمت دلار هم پس از پشت سر گذاشتن جو هیجانی بازار در محدوده قیمت فعلی تثبیت خواهد شد و سایر بازارها نیز از همین کلیت الگو خواهند گرفت.

انتهای پیام

لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=11825

1 دیدگاه

  1. حسام

    جالبه
    قیمت دلار این همه ریزش داشت، ولی خبری از کاهش قیمت چشمگیری نیست هنو

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com