جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

رد صلاحیت احمدی نژاد

دست احمدی‌نژاد از کاندیداتوری کوتاه شد؟

03:00۰

بنابر آنچه سخنگوی شورای نگهبان اعلام کرده، به نظر می‌رسد دست احمدی‌نژاد که از ماه‌ها پیش تحرکات سیاسی و تبلیغاتی خود برای حضور در انتخابات ریاست‌جمهوری ۱۴۰۰ را آغاز کرده بود، بار دیگر از کاندیداتوری کوتاه شده است.

به گزارش اسپات نیوز، سخنگوی شورای نگهبان به کاندیداهای ریاست جمهوری توصیه کرد کسانی که قبلا رد صلاحیت شده‌اند، دوباره ثبت‌نام نکنند، چون نتیجه همان است!

عباسعلی کدخدایی که در یک گفتگویی تلویزیونی حضور داشت، گفته بود: ما قانونا نمی‌توانیم کسانی را که دوره‌های قبل صلاحیتشان تایید نشده، از ثبت‌نام منع کنیم. اما دوستان ما و وزارت کشور باید یکبار دیگر صلاحیت این افراد را بررسی کنند و نتیجه همان می‌شود! این مساله فقط هزینه‌ای برای وزارت کشور و دوستان اجرایی است.

او البته در جای دیگری از سخنانش گفته: ثبت‌نام مجدد افرادی که رد صلاحیت شده‌اند بهتر است در صورتی انجام شود که شرایط فرد تغییر کرده باشد و این موضوع را خود فرد بهتر می‌داند.
اگرچه سخنگوی شورای نگهبان اشاره به فرد خاصی نکرده است، اما به نظر می‌رسد که محمود احمدی‌نژاد می‌تواند مخاطب اصلی این اظهارات باشد.

چراکه از میان کاندیداهای قطعی و احتمالی انتخابات ۱۴۰۰ تنها محمود احمدی‌نژاد است که یکبار برای حضور در انتخابات ریاست جمهوری سال ۹۶ ثبت‌نام کرد و صلاحیتش تایید نشد.

البته علی مطهری هم گزینه دیگری است که دو بار برای انتخابات مجلس ثبت‌نام کرد و هر دو بار ابتدا صلاحیت او تایید نشد و اما نهایتا صلاحیت وی تایید شد و به مجلس راه پیدا کرد.

افراد دیگری چون محسن رضایی، محمدباقر قالیباف، ابراهیم رئیسی، سعید جلیلی و رامین مهمانپرست هم در میان کاندیداهای احتمالی و قطعی وجود دارند که صلاحیت همه آنها در دوره‌های گذشته تایید شده است. جز رامین مهمان‌پرست که در سال ؟؟؟ قبل از بررسی صلاحیت‌ها انصراف داد.

براین اساس تنها محمود احمدی‌نژاد است که تحرکات انتخاباتی خود را از ماه‌ها قبل آغاز کرده و احتمالا قصد شرکت مجدد در انتخابات ریاست جمهوری را دارد و فقط اوست که یکبار صلاحیتش تایید نشده است.

رد صلاحیت احمدی‌نژاد چه واکنشی در پی دارد؟

تحرکات انتخاباتی و گفتگو‌ها و شعارهایی که احمدی‌نژاد در چند ماه گذشته داده، نشان می‌دهد که او می‌خواهد در انتخابات ۱۴۰۰ شرکت کند.

احمد خورشیدی، یکی از نزدیکان او هم در گفتگو با ایلنا گفته است «احمدی‌نژاد برای انتخابات سال ۱۴۰۰ حتما می‌آید.»

اما همه می‌دانند که اگر او برای انتخابات ثبت‌نام کند احتمال رد صلاحیتش زیاد است. آن زمان واکنش احمدی‌نژاد چیست؟ آیا مانند سال ۹۶ سکوت می‌کند؟ احمد خورشیدی گفته خود احمدی‌نژاد می‌گوید «صحبت‌هایی دارم که به موقع آنها را انجام می‌دهم»

البته برخی دیگر هم معتقدند که ممکن است احمدی‌نژاد این دوره تایید صلاحیت شود.از آن جمله محمدرضا عباسی‌فرد، عضو سابق شورای نگهبان که در گفتگو با انصاف‌نیوز گفته بود از آنجا که “ملاک حال فعلی اشخاص است” امکان دارد تائید صلاحیت شده‌ای در یک دوره دیگر رد شود یا بر عکس.

اما قطعا موضع‌گیری سخنگوی شورای نگهبان در این باره اهمیت بیشتری از گمانه‌زنی عضو سابق این شورا دارد.

انتهای پیام

لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=11769

491 نوشته
از همان اوایل نوجوانی، علاقه موازی به فضای رسانه و فناوری اطلاعات باعث شد تا در حوزه‌های مختلف از جمله چندرسانه‌ای، تکنولوژی، اقتصاد و حتی سیاست، قدم بردارم. سلیقه متفاوت در نوع بازتاب اخبار هم موجب شد تا از گرافیک به عنوان یکی از بازوهای کمکی بهره ببرم.

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com