جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

سامانه سلامت

سامانه سلامت؛ مرجع ثبت رسمی واکسیناسیون کرونا

01:22۱

وزارت بهداشت از تاسیس سامانه رسمی واکسیناسیون کرونا خبر داد.

به گزارش اسپات نیوز، مرجع ثبت رسمی واکسیناسیون کرونا از امروز ۱۸ اردیبهشت‌ماه راه‌­اندازی می‌­شود. هدف از تاسیس این سامانه، تسهیل روند واکسیناسیون در زمینه اطلاع­‌رسانی زمان تزریق و مراجعه افراد به مراکز درمانی است.

کاربران با مراجعه به آدرس اینترنتی salamat.gov.ir و وارد نمودن کد ملی و شماره همراه خود، از طریق پیامک از زمان مراجعه به مراکز درمانی مطلع شوند.

اوایل اردیبهشت­ماه، علیرضا رئیسی، سخنگوی ستاد ملی مبارزه با کرونا از راه­اندازی این سامانه خبر داده بود. وی در ادامه چنین توضیح داده بود: در این سایت تمامی افراد می­توانند خوداظهاری نموده و به طور مثال، شغل و بیماری زمینه­ای خود را در سایت لحاظ کنند. پس از مرحله خوداظهاری، موارد استعلام شده و راستی‌آزمایی می­شوند؛ سپس به افراد اعلام می­شود که در فاز چندم واکسیناسیون قرار گرفته­اند.

وی تاکید داشت: زمان تزریق واکسن نیز به هر شهروند اعلام خواهد شد. به طور مثال، به فرد اعلام می­شود که نیمه اول تیرماه واکسن خواهد زد.

به گفته سخنگوی ستاد ملی کرونا، پس از تزریق دوز اول، فرد پیامکی دریافت خواهد کرد مبنی بر اینکه اگر عارضه داشتید با شماره درون پیامک ارتباط برقرار نمایید. همچنین قبل از تزریق نوبت دوم واکسن به شخص، پیامک یادآوری ارسال می­شود یا از همان طریق می­تواند نوبت خود را تغییر دهد.

به گفته رئیس سازمان غذا و دارو، واکسن کرونا برای تمام مردم کشور تا پایان سال تامین خواهد شد.

انتهای پیام

لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=11835

1 دیدگاه

  1. امیرعلاس

    چطوری بفهمیم کی نوبت ما میشه برای واکسن؟

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com