جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

ورشکستگی آرایشگاه های زنانه به دلیل کرونا

کرونا آرایشگاه‌های زنانه را ورشکست کرد

02:00۰

رئیس اتحادیه آرایشگاه‌های زنانه تهران ضمن درخواست حمایت از این صنف، گفت: بسیاری از آرایشگاه‌ها پس از کرونا رو به ورشکستگی رفتند.

به گزارش اسپات نیوز، شهربانو عابدی، رئیس اتحادیه آرایشگاه‌های زنانه تهران، در راستای وضعیت بد آرایشگاه‌ها به دنبال ویروس کرونا اعلام کرد: از اسفندماه سال ۱۳۹۸ تاکنون به دلیل شیوع ویروس کرونا سالن‌ها تقریبا یک ماه فعال بودند، به خصوص اعیاد مبارک شعبان و ایام عید و پایانی سال که در طول سال امید کسب درآمد آرایشگران و سالن‌ها به این ایام است، تعطیل بودند و هزینه‌های جاری و حقوق‌ و بیمه پرسنل و همچنین اجاره موجب ورشکستگی تعداد بسیاری از این زنان کار آفرین شده است.

عابدی راجع به میزان خسارت وارد شده بر آرایشگاه‌ها در این مدت گفت: با توجه به متغیر بودن مناطق و سالن‌ها و تعداد پرسنل نیاز به برآورد خسارت است که زمان‌بر خواهد بود، اما صددرصد خسارت برآورد اتحادیه است، چراکه وقتی درآمدی نباشد خسارت صددرصدی است.

در این مدت، هیچ‌گونه حمایتی از این قشر جامعه نشد و آرایشگاه‌ها خود سعی در ادامه به کار و حفظ کارمندان خود کردند.

وی توضیح داد: ضرر و زیان شیوع این ویروس صددرصد به صنوف وارد شد، چراکه در این مدت هیچگونه حقوق و درآمدی جز پرداخت هزینه‌های جاری نداشتند ‌و طبق تصمیمات ستاد ملی کرونا و جهت سلامتی هموطنان کسب ‌و کار خود را تعطیل کردند.

این قشر خواستار حمایت هستند

این قشر از دولت انتظار دارند که با بخشیدن مالیات و اختصاص دادن وام بدون بهره، از آن‌ها حمایت شود.

رئیس اتحادیه آرایشگاه‌های زنانه تهران درباره زمان بازگشایی و ادامه قعالیت آرایشگاه‌ها تصریح کرد: آرایشگاه‌های زنانه از روز شنبه ۱۸ اردیبهشت ماه شروع به کار کردند، اما باید پروتکل‌های بهداشتی نظیر فاصله گذاری اجتماعی را رعایت و به طور مداوم از مواد ضدعفونی، ماسک و موارد دیگری که وزارت بهداشت اعلام کرده استفاده کنند. بازرسان اتحادیه، اصناف و وزارت بهداشت نیز نظارت و بازرسی را تشدید کرده‌اند. به طور کلی بانوانی که ازخدمات آرایشگاه‌ها استفاده می‌کنند نیز باید خود مراقبتی را در نظر بگیرند و اگر سالنی پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نکرد از مراجعه به آن خودداری کنند و به اتحادیه گزارش کنند تا از فعالیت آن جلوگیری شود.

برای سهولت کار آرایشگاه‌ها اپلیکیشنی تحت عنوان زیبا اپ راه‌اندازی شده که به مشتریان امکان رزرو آنلاین وقت‌های خود را می‌دهد.

انتهای پیام

منبع
تجارت نیوز
لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=11854

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com