جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

سفر عید فطر

تعطیلات عید فطر؛ سفرها محدود می‌شوند

04:49۰

با توجه به تعطیلی‌های عید فطر، از امروز سفرها محدود می شوند و برای ورود به شهرهای قرمز یک میلیون تومان و شهرهای نارنجی و زرد ۵۰۰ هزار تومان جریمه در نظر گرفته شده است.

به گزارش اسپات نیوز، بر اساس ستاد ملی مقابله با کرونا و ابلاغیه صادر شده در ارتباط با سفرها در زمان کرونا از ساعت ۱۴ امروز یعنی سه‌شنبه ۲۱ اردیبهشت محدودیت‌های سفر به شهرهای مختلف اعمال می‌شود و تا پایان تعطیلات عید فطر این شرایط ادامه‌دار خواهد بود.

با توجه به شرایط کشور و ورود ویروس های مختلف به کشور از جمله ویروس جهش‌یافته انگلیسی، کرونای آفریقای جنوبی در هرمزگان، هندی در قم و هندی-کالیفرنیایی در آذربایجان غربی این محدودیت‌ها اعمال شده اند.

جهت اعمال این قوانین پلیس‌های در جاده ها و مبادی ورود و خروج شهرها استقرار یافته‌اند تا ماتع از ورود افراد به شهرها شوند.

در صورتی که شخصی اصرار به ادامه سفر خود داشته باشد، سفری گران‌قیمت در انتظار اوست!

جریمه تردد در جاده‌های استان طی ۵ روز آینده برای ورود به شهرهای قرمز یک میلیون تومان، برای ورود به شهرهای گروه نارنجی و زرد ۵۰۰هزار تومان و تردد شبانه ۲۰۰هزار تومان خواهد بود.

سرهنگ هادی امیدوار، رئیس پلیس راه کشور با ذکر این که اعمال قوانین بر همه شهرها است نه فقط شهرهای نارنجی و قرمز، اعلام کرد: از مردم انتظار می‌رود در هیچ شرایطی سفر نکنند تا بتوانیم گامی برای مهار موج چهارم کرونا در کشور برداریم.

وی عنوان کرد: برنامه‌ریزی‌ها طوری است که هم در ورودی و هم خروجی شهر اعمال قانون صورت خواهد گرفت.همکاران ما هم در مبادی شهرها مستقر هستند و سعی می‌کنیم از شروع سفر جلوگیری کنیم و سفری شکل نگیرد.

امیدوار افزود: البته درگیری با رانندگان وجود نخواهد داشت و تنها توصیه ما جلوگیری از سفر است. در این‌باره هم جریمه‌های سنگین پیش‌بینی شده است و با فعال شدن سامانه‌های نظارتی در جاده‌های استان هزینه سفر برای رانندگان در تعطیلات پیش به واسطه جریمه‌ها بسیار گران خواهد بود.

او درباره سفرهای ضروری توضیح داد: هر ۲۴ساعت یک‌بار جریمه برای پلاک به وسیله سامانه‌ها انجام می‌شود. اما در مقاطعی که همکاران ما مستقر هستند سیاست کلی بر محدودیت و عدم‌ورود است. در بیش از ۱۹۰۰نقطه، همکاران ما مستقر می‌شوند و بیش از ۷۰۰سامانه زیر بار ترافیکی است. تمام ظرفیت ما به‌کار گرفته شده تا محدودیت سفر در سراسر کشور و در بین تمامی شهرها به درستی اجرا شود.

اظهارات رئیس پلیس شهرهای مختلف

رئیس اداره آموزش فرهنگ ترافیک پلیس راهنمایی و رانندگی خوزستان عنوان کرد:‌ اجازه هیچ ترددی داده نمی‌شود و درصورت تردد هم جریمه‌های قانونی اعمال خواهد شد. به‌گفته سرهنگ افشین مهر‌آفرین، نظارت بر تردد رانندگان هم محسوس و هم نامحسوس انجام خواهد شد و بیشترین نظار‌ت‌ها به‌صورت نامحسوس و اعمال جریمه است.

سرهنگ سجاد نامور، معاون اجتماعی نیروی انتظامی خراسان شمالی هم با تأکید بر اینکه پلیس استان با توجه به بسته بودن جاده‌ها به مناسبت عید سعید فطر در ۱۷ نقطه از محورهای استان مستقر می‌شود و ورود و خروج خودروها را کنترل می‌کند، گفت: بیش از ۳۰۰‌ نیروی پلیس در طول ۲۴ ساعت به‌کار گرفته می‌شوند و ورودی و خروجی‌های شهرستان‌ها را کنترل خواهند کرد.

سرهنگ حسین میش‌مست، رئیس پلیس راه خراسان‌رضوی هم با اشاره به جریمه ۲۰۲ دستگاه خودرو در جاده‌های استان، بیان کرد: این تعداد خودرو پیش از آغاز طرح محدودیت کشوری در راستای اجرای طرح منع ورود خودروهای غیربومی به شهرهای با وضعیت قرمز و نارنجی کرونایی جریمه شدند و با توجه به اینکه دیروز شهری با وضعیت قرمز در استان نداشتیم این خودروها جریمه ۵ میلیون ریالی شدند.

رئیس پلیس راه ایلام از ثبت تخلف تردد غیرضرور خودروها در جاده برون شهری توسط دوربین‌های هوشمند ثبت تخلف خبر داد و گفت: دوربین‌های هوشمند از امروز فعال و خودروهایی که تردد غیرمجاز در محورهای برون شهری داشته باشند به‌صورت اتوماتیک‌وار جریمه می‌شوند. سرهنگ رضا همتی‌زاده تأکید کرد: با توجه به افزایش مبتلایان به ویروس کرونا در استان، این پلیس در راستای صیانت و سلامت شهروندان از کلیه ابزارها برای قطع زنجیره ویروس استفاده می‌کند.

محمد علی محمدی، فرماندار همدان هم با بیان اینکه تردد در روزهای منتهی به عید فطر با پلاک غیر‌بومی در همه شهرهای قرمز، نارنجی و زرد ممنوع است، گفت: در روزهای گفته‌شده هیچ مجوز ترددی برای خودروها صادر نمی‌شود و سامانه صدور مجوز ترددهای ضروری غیرفعال خواهد بود. برای برخی از شهروندان همدانی که خودرو با پلاک غیربومی دارند، تردد ممنوع و مشمول جریمه خواهد شد.

به‌گفته رئیس پلیس راه مازندران هم تمام مجوزهای صادر شده برای سفرها باطل خواهد شد. سرهنگ علیرضا قدمی گفت: شناسنامه و سایر مدارک هویتی دیگر به‌عنوان مجوز ورود به مازندران مورد تأیید نیست.

وی تأکید کرد: علاوه بر مبادی ورودی اصلی مازندران، همکاران ما در ۵۷ نقطه ورودی شهرهای استان نیز مستقر هستند و رفت‌وآمدها با اجرای ممنوعیت‌ها پایش می‌شود.

محمود قاسم‌نژاد، جانشین رئیس ستاد مدیریت کرونای گیلان هم با بیان اینکه پلیس در مبادی ورودی استان حضور دارد و با خاطیان برخورد خواهد شد، اظهار کرد: قطعاً در این ایام از ورود مسافران و تورهای گردشگری به استان ممانعت به عمل خواهد آمد و افرادی که بخواهند این ممنوعیت‌ها را نادیده بگیرند و از مبادی فرعی وارد استان شوند مشمول جریمه می‌شوند.

محمود قاسم‌نژاد، جانشین ستاد مدیریت مقابله با کرونای گیلان هم از مسدود شدن تمامی سواحل و تفرجگاه‌های برون‌شهری استان در پایان هفته خبر داد و گفت: در ورودی‌های استان، پلیس مستقر خواهد شد و از ورود مسافرین به استان حتی در شهرهای زرد هم جلوگیری می‌کند.

انتهای پیام

منبع
تجارت نیوز
لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=11963

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com