جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

رنو ایران

خودروسازان خارجی تقاضای حضور در ایران را دارند؟

01:19۰

برخلاف شایعات این روزها مبنی بر تماس خودروسازان خارجی برای حضور در ایران، هنوز هیچ پیامی از سوی آن‌ها دریافت نشده است.

به گزارش اسپات نیوز، سهیل معمارباشی، مدیرکل صنایع خودرو و نیرومحرکه وزارت صنعت، معدن و تجارت، اعلام کرد: برخلاف برخی زمزمه‌ها و شایعات، تاکنون هیچ تماسی از سوی خودروسازان خارجی برای حضور در بازار ایران واصل نشده است.

معمارباشی تصریح کرد: مطابق استعلام این وزارتخانه از خودروسازان و قطعه‌سازان کشور و صحت‌سنجی انجام شده، تاکنون جز چند مورد ایمیل دریافتی از سوی خارجی‌ها، هیچ مکاتبه یا تماس رسمی برای حضور در بازار کشورمان انجام نشده است.

به دستور وی، اگر تماسی از طرف خودروسازان خارجی دریافت شود حتما مورد بررسی قرار می‌گیرد. همچنین همه خودروسازان داخلی موظف به برقراری ارتباط در چارچوب خاصی با خارجی‌ها هستند.

البته در شرایط کنونی نحوه ارتباط گرفتن شرکت‌های ایرانی با خارجی به نتیجه مذاکرات و رفع تحریم‌ها بستگی دارد.

مدیرکل صنایع خودرو و نیرومحرکه وزارت صنعت، معدن و تجارت عنوان کرد: در سال‌های گذشته طی ۲ دور تحریم‌های ظالمانه آمریکایی‌ها علیه صنعت خودروی کشورمان، چالش‌ها و مشکلات زیادی برای تولیدکنندگان و آحاد جامعه ایجاد شد و به‌طور قطع خارجی‌ها جز با جبران مافات و احقاق حقوق مردم، صنایع و شرکت‌ها نمی‌توانند بار دیگر حضور در کشورمان را تجربه کنند.

او افزود: برخلاف گذشته، این بار خودروسازان خارجی باید به سرمایه‌گذاری نقدی در کشورمان بپردازند و از سی.کی.دی کاری یا تولید تحت لیسانس خبری نخواهد بود.

انتهای پیام

منبع
تجارت نیوز
لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=11995

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com