جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

معامله خودرو با رمزارز؛ شایعه یا واقعیت؟

01:26۰

وب‌سایت‌ها و پایگاه‌های خبری زیادی در هفته‌های گذشته به موضوع خرید و فروش خودرو با رمزارزها در پایتخت پرداختند، اما فعالان بازار معتقدند حرکت به این سمت در کشورمان را به این زودی‌ها امکان‌پذیر نیست.

به گزارش اسپات نیوز، اوایل فروردین‌ماه سال جاری، ایلان ماسک، مدیر شرکت خودروسازی تسلا اعلام‌کرد: طرفداران خودروهای این شرکت می‌توانند برای خرید به جای پول از رمرز استفاده کنند.

این در حالی است که «نقد یا معاوضه خودروی خارجی با بیت‌کوین یا اتریوم یا ارزهای دیجیتال موجود حتی معاوضه با ماینر یا ارز دیجیتال»، از جمله موضوعاتی است که در روزهای اخیر در فضای تبلیغاتی کشور به چشم می‌خورد.

در این میان، کارشناسان هنوز شرایط جامعه را برای انجام چنین مبادلاتی آماده نمی‌دانند.

سعید موتمنی، رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودروی پایتخت می‌گوید: شاید تاکنون برخی به تعداد اندک به انجام چنین مبادلاتی در بازار خودرو اقدام کرده باشند، اما از آنجایی که هنوز موضوع رمزارزها در کشور به همه‌گیر نشده و عده زیادی هنوز با آن آشنایی ندارند، ریسک‌های خاص خود را به همراه دارد.

وی معتقد است: باتوجه به مشکلات و معایبی که در سیستم مبادلات بانکی کشور وجود دارد، بعید به نظر می‌رسد مردم قابلیت معامله خودرو یا هر گونه دارایی دیگر خود را با چیزی که مجازی است و با شرایط فعلی دسترسی به آن هم به سادگی میسر نیست را داشته باشند.

معامله خودرو با رمزارز

انتهای پیام

لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=11999

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com