جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

خرید خودرو صفر

تعرفه واردات خودرو کاهش می‌یابد؟

کمتر از یک دقیقه۰

بازار خودرو در حالی رکود سنگین را تجربه می‌کند که چشم بازار خودرو و اهالی آن به مذاکرات هسته‌ای دوخته شده است. با این حال، بسیاری از مسئولان و کارشناسان از احتمال کاهش تعرفه واردات خودرو در آینده نزدیک خبر می‌دهند.

به گزارش اسپات نیوز، سید فرشاد فاطمی، عضو شورای رقابت از احتمال کاهش تعرفه واردات خودرو پس از رفع تحریم‌ها گمانه‌زنی می‌کند و می‌گوید: کاهش محدودیت جابه‌جایی ارز و تسهیل واردات قطعات از تاثیرات رفع تحریم‌ها در صنعت خودروسازی خواهد بود و همچنین امکان کاهش تعرفه واردات خودروهای خارجی در صورت برداشتن تحریم‌ها وجود دارد.

او افزود: صنعت خودروسازی کشور بازار غیررقابتی دارد و رقابت با سایر خودروسازی‌های دنیا از دیگر تاثیرات رفع تحریم‌های کشورمان خواهد بود.

به گفته این عضو شورای رقابت تامین قطعات، ساخت پلتفرم مشترک، واردات مدیریت شده خودرو از دیگر مزایای رفع تحریم‌ها است.

فاطمی گفت: ایران تا به حال شریک تجاری شرکت‌های بزرگ خودروسازی دنیا نشده است و شاید نتوانیم در کوتاه مدت و در سطح بین‌المللی خودروساز بزرگی شویم اما می‌توانیم در ساخت بخشی از قطعات با سایر خودروسازی‌های بزرگ همکاری کنیم.

لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=12051

490 نوشته
از همان اوایل نوجوانی، علاقه موازی به فضای رسانه و فناوری اطلاعات باعث شد تا در حوزه‌های مختلف از جمله چندرسانه‌ای، تکنولوژی، اقتصاد و حتی سیاست، قدم بردارم. سلیقه متفاوت در نوع بازتاب اخبار هم موجب شد تا از گرافیک به عنوان یکی از بازوهای کمکی بهره ببرم.

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com