جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

اوراق تسهیلات مسکن

خرید اوراق مسکن چقدر آب می‌خورد؟

02:04۱

قیمت اوراق مسکن نسبت به اوایل اردیبهشت‌ماه افزایش یافته، به‌طوری که روج‌های تهرانی باید برای دریافت وام ۲۴۰ میلیون تومانی، ۲۷ میلیون تومان پرداخت کنند.

به گزارش اسپات نیوز، آخرین وضعیت قیمت اوراق مسکن نشان می‌دهد اوراق سال ۹۸ در خردادماه ۵۴ هزار و ۴۰۰ تومان قیمت داشته است. همچنین در تیرماه هر برگ اوراق تسهیلات مسکن ۵۴ هزار و ۶۰۰ تومان، در مرداد با قیمت ۵۵ هزار و ۳۰۰ تومان و در شهریور با قیمت ۵۵ هزار و ۲۰۰ تومان، داد و ستد می‌شده است.

قیمت اوراق در مهر، ابان و آذر سل ۹۸ نیز به ترتیب ۵۴ هزار و ۷۰۰ تومان، ۵۵ هزار و ۱۰۰ تومان و ۵۴ هزار و ۷۰۰ تومان بوده است. تسهیلات مسکن در دی‌ماه به قیمت ۵۴ هزار و ۸۰۰ تومان و در دو ماه پایانی سال نیز با قیمت ۵۴ هزار و ۶۰۰ تومان داد وستد می‌شد.

قیمت تسه از فروردین تا اسفند ۹۹

در فروردین‌ماه سال ۹۹ تسه با قیمت ۵۵ هزار و ۶۰۰ هزار تومان، در اردیبهشت‌ماه با قیمت ۵۵ هزار و ۱۰۰ تومان و در خردادماه با قیمت ۵۴ هزار و ۹۰۰ تومان خرید و فروش شده است.

در فصل تابستان، هر برگ اوراق تسهیلات بانک مسکن در تیرماه با قیمت ۵۵ هزار و ۳۰۰ تومان، در مرداد ۵۵ هزار و ۷۰۰ تومان و در شهریورماه ۵۵ هزار و ۳۰۰ تومان داد و ستد می‌شده است.

در پائیز نیز این اوراق با قیمت ثابت ۵۵ هزار و ۲۰۰ تومان دست‌به‌دست می‌شده است. اوراق مسکن در دی‌ماه ۵۵ هزار و ۳۰۰ تومان، در بهمن‌ماه با ۱۰۰ تومان کاهش قیمت ۵۵ هزار و ۲۰۰ تومان و در ماه پایانی سال نیز با قیمت ۵۵ هزار و ۸۰۰ تومان معامله شده است.

قیمت اوراق برای مجردها و متاهلین ساکن تهران

سقف تسهیلاتی که مجردها می‌توانند دریافت کنند، ۱۴۰ میلیون تومان است. این وام شامل ۱۰۰ میلیون تومان تسهیلات خرید مسکن و ۴۰ میلیون تومان تعمیرات (جعاله) است. متقاضیان باید برای دریافت ۱۰۰ میلیون تومان وام، ۲۰۰ برگه تسهیلات مسکن خریداری کنند که هزینه این تعداد اوراق یا تسه ۵۵ هزار و ۸۰۰ تومانی، ۱۱ میلیون و ۱۶۰ هزار تومان می‌شود.

زوج‌های ساکن تهران نیز می‌توانند تا سقف ۲۴۰ میلیون تومان که شامل ۱۰۰ میلیون تومان تسهیلات برای خرید مسکن برای هر نفر و ۴۰ میلیون تومان وام تعمیرات (جعاله) است، دریافت کنند. بنابراین باید به‌ازای هر یک از زوجین ۲۰۰ برگه تسهیلات مسکن خریداری شود که هزینه آن ۲۲ میلیون و ۳۲۰ هزار تومان می‌شود.

قیمت اوراق در استان‌های دیگر

سقف دریافت این تسهیلات برای سایر مراکز استان‌ها و شهرهای با جمعیت بیش از ۲۰۰ هزار نفر به ۸۰ میلیون تومان رسیده است که برای خرید اوراق ۱۶۰ برگه‌ای آن باید هشت میلیون و ۹۲۸ هزار تومان پرداخت کرد.

این وام برای سایر مناطق شهری ۶۰ میلیون تومان در نظرگرفته شده است که باید ۱۲۰ برگه آن را با قیمتی در حدود شش میلیون تومان خریداری کرد.

انتهای پیام

لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=12088

1 دیدگاه

  1. امید

    سلام
    مرسی از اینکه آنقدر واضح توضیح دادین 🙂

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com