جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

لی جائه یونگ

وارث سامسونگ ثروتمندترین فرد کره جنوبی لقب گرفت

01:36۰

لی جائه یونگ، قائم‌مقام هیات‌مدیره و وارث سامسونگ اکنون با ثروتی در حدود ۱۲.۶۰ میلیارد دلار به‌عنوان ثروتمندترین فرد در کره جنوبی که یکی از مراکز تجمع شرکت‌های بزرگ به شمار می‌رود، لقب گرفته است.

به گزارش اسپات نیوز، لی‌ جائه یونگ، وارث جنجالی سامسونگ که چندی پیش به یکی از تیترهای اصلی خبرگزاری‌های دنیا تبدیل شده بود، اکنون به ثروتمندترین فرد در کره جنوبی تبدیل شده است.

پیش از وی، ثروتمندترین فرد کره، پدر او لی کان هی بوده است که اکتبر سال گذشته از دنیا رفت و بخش عمده‌ای از سهام او به پسرش به ارث رسید. براساس اطلاعات شاخص میلیاردرهای بلومبرگ، لی جایه یونگ هم‌اکنون در رده ۱۷۳ قرار دارد.

مجموع سهامی که از سامسونگ الکترونیکس و سامسونگ به لی جائه یونگ به ارث رسیده، چیزی حدود ۵.۳ میلیارد دلار است. این جابه‌جایی سرمایه، مالیات سنگین ۱۰.۸ میلیاردی را برای خانواده لی به دنبال داشته که در تاریخ این کشور بی‌سابقه بوده است.

در حال حاضر مشخص نیست که این مالیات چگونه بین وارثان لی کان هی تقسیم شده است. خانواده لی این مالیات را طی بازه‌ای پنج ساله و در شش قسط پرداخت می‌کنند. اگر لی جائه یونگ مجبور به پرداخت این مالیات سنگین نبود، نام او در میان ۵۰۰ میلیاردر دنیا در رده‌های بالاتری به چشم می‌خورد.

لی جائه یونگ سال گذشته به جرم پرداخت رشوه به دو و نیم سال زندان محکوم شد. شماری از فعالان صنعت کره جنوبی خواستار عفو او شدند تا شرکت بزرگ سامسونگ بیش از این با مشکل روبه‌رو نشود، چراکه به عقیده بسیاری، این شرکت یکی از محرک‌های اصلی پیشرفت اقتصاد کره جنوبی است.

انتهای پیام

منبع
دیجیاتو
لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=12099

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com