جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

سود مجمع سهام عدالت

تکلیف وراث متوفیان سهام عدالت چه می‌شود؟

01:47۰

تکلیف وراث متوفیان سهام عدالت که بیش از ۱۰ میلیون نفر هم هستند، تا قبل از فراهم نشدن زیرساخت‌های آنلاین، به صورت کامل مشخص نمی‌شود.

به گزارش اسپات نیوز، پس از انجام امور مربوط به انحصار وراثت، وراث مشمول سهام عدالت باید به سامانه شرکت سپرده‌گذاری مرکزی مراجعه کرده و خدمات انتقال سهام را انتخاب کنند.

مدارک مورد لازم جهت انتقال سهام عبارتند از:

  • گواهی‌نامه واریز مالیاتی
  • گواهی انحصار وراثت
  • گواهی فوت
  • اصل شناسنامه متوفی و ورثه
  • کارت ملی متوفی و ورثه

پس از تهیه این مدارک، یکی از ورثه به عنوان نماینده به یکی از دفاتر پیشخوان دولت باید مراجعه کند و آن‌ها را تحویل دهد. مدارک مذکور توسط دفاتر پیشخوان به شرکت سپرده‌گذاری مرکزی ارسال می‌شود.

مدارک مذکور بررسی می‌شود و نتیجه آن طی پیامکی به نماینده ورثه اعلام می‌شود. در صورت کامل بودن مدارک، انتقال انجام شده و در صورت نقص در آن‌ها از نماینده خواسته می‌شود تا آن را برطرف کند.

این در حالی است که به گفته حسین فهیمی، مدیرعامل شرکت سپرده‌گذاری مرکزی، فعلا امکان مراجعه حضور با توجه به شرایط حال حاضر وجود ندارد لذا بستری در حال ایجاد است که تمامی مراحل به صورت آنلاین انجام شود.

ازآنجایی که جمعیت وراث سهام عدالت نزدیک به ۱۰ میلیون است، حسین فهیمی گفت: در این شرایط سخت شیوع بیماری کرونا، این جمعیت ۱۰ میلیون نفری نمی‌توانند برای انتقال سهام عدالت اموات خود حضور فیزیکی داشته باشند.

وی توضیح داد: حال حاضر می‌توانیم بگوییم این افراد و متقاضیان برای انتقال سهام به دفاتر پیشخوان مراجعه کنند، اما نمی‌خواهیم جمعیت ۱۰ میلیون نفری در شرایط سخت نسبت به این حق قانونی خود اقدام کنند. بنابراین بهتر است صبر کنند تا زیرساخت‌های انتقال آنلاین سهام با لینک تمام نهادهای مربوطه آماده شود.

انتهای پیام

منبع
تجارت نیوز
لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=12117

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com