جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

شهریه مدارس

مدارس دولتی مجاز به دریافت شهریه نیستند

01:19۱

رئیس ستاد ثبت نام آموزش و پرورش مدارس دولتی اعلام کرد: در زمان ثبت نام مدارس مجاز به دریافت شهریه نیستند.

به گزارش اسپات نیوز، رضوان حکیم زاده، رئیس ستاد ثبت نام آموزش و پرورش در مورد ممنوعیت دریافت شهریه از والدین در زمان ثبت نام در مدارس دولتی گفت: براساس آئین‌نامه‌های تنظیم شده برای مدارس دولتی و غیر دولتی باید براساس قوانین و الزاماتی که برای آنها در نظر گرفته شده باید عمل کرده و اقدام به ثبت‌نام کنند.

او افزود: هرگونه فعالیت مشارکتی برای تجهیز مدارس، داوطلبانه است؛ بنابراین والدینی که اقدام به ثبت نام فرزندان خود در مدارس دولتی می‌کنند مجبور به پرداخت هیچ وجهی به جز برای بحث بیمه و دریافت کتاب نخواهند بود.

وی ادامه داد: اگر والدین دانش‌آموزی داوطلب پرداخت کمک هزینه های برای مدارس باشند، مبالغ مورد نظر خود را می‌بایست بعد از شروع سال تحصیلی پرداخت کنند.

رئیس ستاد ثبت نام آموزش و پرورش در خصوص شرایط پرداخت هزینه برای مدارس خاص دولتی اذعان داشت: ثبت‌نام دانش‌آموزان در این مدارس براساس نتیجه آزمون‌های برگزار شده خواهد بود و بعد از شروع سال تحصیلی باید مبالغ مربوطه را تسویه نمایند..

حکیم زاده تصریح کرد: روند ثبت‌نام از اول خرداد آغاز و تا اواخر مرداد ادامه خواهد داشت. دوره‌های مختلف تحصیلی باید با توجه به زمان‌بندی‌ها و اعلام نتایج امتحانات، برای ثبت نام اقدام کنند؛ ثبت نام کلاس اولی‌ها و نوآموزان هم از ابتدای خرداد آغاز خواهد شد.

انتهای پیام

لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=12166

1 دیدگاه

  1. نفس

    والا مدرسه های دولتی هم اکثرا زوری پول میگیرن

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com