جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

مصرف آب

مشترکان پرمصرف آب با محدودیت مواجه می‌شوند؟

01:19۰

قاسم تقی‌زاده خامسی، معاون آب و آبفای وزیر نیرو گفت: هیچ برنامه‌ای برای وضعیت استفاده مشترکان پرمصرف در دستور عملیاتی قرار نگرفته و قرار نیست که تامین آب هیچ گروهی از مشتریان با محدودیتی مواجه شود.

به گزارش اسپات نیوز، تقی‌زاده خامسی با اشاره به سیاست‌های وزارت نیرو برای مقابله با مشترکان پرمصرف، اظهار کرد: فقط یک برنامه در مرحله انجام عملیاتی قرار گرفته که مصوبه هیات دولت است و بر اساس آن تعرفه پرداختی مشترکان پرمصرف بیشتر از سایر مشترکان دریافت خواهد شد.

وی با توجه به اینکه تعرفه پرداخت هزینه آب برای مشترکانی که الگو را رعایت می‌کنند، هفت درصد و برای مشترکانی که بیش از الگو مصرف دارند ۱۶ درصد از اول اردیبهشت ماه افزایش یافته است، گفت: البته برای تشویق، مشترکان کم‌مصرف از پرداخت قبوض آب معاف شدند.

البته این بیانات در شرایطی گفته شده است که مدتی پیش سیدرسول باقری، معاون درآمد و امور مشترکین شرکت آب و فاضلاب استان تهران اعلام کرد از اول خرداد به تمامی مشترکان پرمصرف و بدمصرف تهرانی، پیامک اخطار ارسال شده و در صورت تداوم وضعیت نوع استفاده از آب، محدودیت مصرف را اعمال خواهیم کرد.

وی با تاکید بر به روند صعودی افزایش مصرف آب در پایتخت گفت: برنامه‌هایی برای روزهای سبز، زرد، نارنجی و قرمز تدوین شده است و اولویت برخورد با مصارف فضای سبز و بنایی، مشترکان تجاری و دولتی و در آخر پرمصرف‌ها و بدمصرف‌های خانگی خواهد بود.

انتهای پیام
لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=12133

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com