جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

تورم

تورم فروردین‌ماه رکورد شکست

01:009۰

عضو کمیسیون انرژی مجلس ضمن اظهار اینکه کاهش نرخ ارز در دو ماه گذشته اثری در زندگی مردم نداشته و بیشتر ناشی از تصمیم‌های سیاسی بوده است، گفت: اجازه ارزپاشی به دولت را نمی‌دهیم.

به گزارش اسپات نیوز، مالک شریعتی‌نیاسر درخصوص منبع اعلام تورم ۵۰ درصدی توسط برخی از نمایندگان مجلس، گفت: محاسابات کارشناسان اقتصادی نشان می‌دهد که نرخ تورم در فروردین ۱۴۰۰ به ۵۰ درصد رسیده است که البته ظاهرا بانک مرکزی هم همین ترخ تورم را اعلام کرده است.

وی افزود: از بانک مرکزی خواستاریم تا محاسبات تورمی فروردین را منتشر و اعلام کند که تورم به چه نرخی رسیده است.

این نماینده مجلس همچنین درباره ارزپاشی در ماه‌های پایانی دولت، تاکید کرد که در مجلس بت ارزپاشی دولت موافق چراکه طبق ضوابط قانونی، دولت از اساس اجازه چنین کاری را ندارد. حساب‌هایی که به صورت غیررسمی منابع ارزی حاصل از فروش فراورده‌های نفتی در آن نگه‌داری می‌شود را رصد می‌کنیم و اجازه ارزپاشی به دولت را نمی‌دهیم.

عضو کمیسیون انرژی مجلس ضمن تاکید براینکه لزوم کاهش نرخ ارز باید براساس واقعیت‌های اقتصادی باشد نه عوامل سیاسی درباره عواقب ارزپاشی توسط دولت، گفت: ارزپاشی دولت، حیف و میل منابع ارزی دولت را به همراه دارد مانند اتفاقاتی برای ارز ۴۲۰۰ تومانی افتاد. ضمن اینکه باعث افزایش رانت و شرطی شدن اقتصاد می‌شود.

انتهای پیام

لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=12366

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com