جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

واکسن کرونا

زمان واکسیناسیون دانشجویان اعلام شد

01:51۰

معاون فرهنگی دانشجویی وزارت بهداشت از واکسیناسیون دانشجویان تا اواخر شهریور خبر داد و گفت: برای برگشت دانشجویان به وضعیت عادی آموزش هرچه زودتر باید دانشجویان وزارت علوم و علوم پزشکی را واکسیناسیون کنیم.

به گزارش اسپات نیوز، سیما سادات لاری ضمن اشاره به برنامه نوبت‌بندی واکسیناسیون وزارت بهداشت، گفت: وزارت بهداشت شروع آموزش حضوری دانشگاه‌ها را در مهرماه مد نظر دارد، تا دانشجویان بدون مشکل در کلاس درس‌ها همانند قبل حاضر شوند، چرا که آموزش مجازی به دانشجویان ضربه وارد کرده است.

سخنگوی وزارت بهداشت در خصوص واکسیناسیون دانشجویان علوم پزشکی  نیز اعلام کرد: در حال حاضر۸۰ درصد دانشجویان وزارت بهداشت که در بیمارستان‌ها مشغول هستند، واکسینه شده‌اند. تنها کسانی که به میل خودشان راضی به واکسیناسیون نبودند، واکسن به آنها تزریق نشده است.

معاون فرهنگی دانشجویی وزارت بهداشت تاکید کرد: آمار دانشجویان علوم پزشکی که که به آنها  واکسن تزریق شده، در دانشگاه‌های مختلف متفاوت است. ممکن است در برخی دانشگاه‌ها۱۰۰ درصد، در برخی ۸۰ و حتی در برخی مراکز نیز ۶۰ درصد از آنها واکسیناسیون شده باشند. اما به طور کلی سیاست  و خواست وزارت بهداشت، اولویت با واکسیناسیون همه دانشجویان حاضر در خط مقدم بیماری کرونا است.

لاری ضمن اشاره به اینکه  وزارت بهداشت گزارشی از مرگ و میر ناشی از کرونا در بین دانشجویان علوم پزشکی دریافت نکرده، گفت: تعداد زیادی از دانشجویان ما به ویروس کرونا مبتلا شدند اما خوشبختانه مرگی گزارش نشده است، در این میان یک دانشجو که دارای بیماری زمینه‌ای  سرطان بود، متاسفانه به علت ابتلا به کرونا فوت کرد و یکی از دانشجویان توانایی بینایی خود را از دست داده است.

او  در پایان افزود: ۳۰ درصد از دانشجویان علوم پزشکی از زمان شیوع کرونا در خوابگاه‌هایی اسکان داده شده که دارای بخش‌های ایزوله بوده‌اند تا دانشجویانی که مبتلا به کرونا می‌شوند در این بخش اسکان داده شدند.

انتهای پیام

لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=12206

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com