جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

فروش کلیه

فروش کلیه؛ راهکار جوانان برای تامین مخارج زندگی!

02:07۰

شرایط بد اقتصادی باعث شده است چوانان هم به فهرست کسانی که برای فروش اعضای بدن خود به درو دیوار آگهی می‌چسبانند، اضافه شوند.

به گزارش اسپات نیوز، بسیاری از مردم به دلایل اقتصادی مختلف از جمله پاس کردن چک و یا هزینه‌های درمان اقدام به فروش اعضای بدن خود می‌کنند.

در این میان هم افراد بیکار دیده می‌شوند و هم افرادی که کارهای با درآمد پایین دارند.

علی‌رغم افزایش ۳۹ درصدی حقوق وزارت کار در سال جاری، همچنان این مبلغ هم کفاف خرج زندگی عده زیادی را نمی‌دهد.

تورم حال حاضر، فضار اقتصادی زیادی را روی عده زیادی مخصوصا جوانان وارد کرده است تا جایی که این افراد حاضر به انجام کارهای جدید جهت درآمد بیشتر می‌شوند.

جوانی ۲۷ ساله در گزارشی گفت: «بدهکارم، درآمدم چندان نیست که بتوانم بدهی‌هایم را پرداخت کنم. فرقی نمی‌کند، کلیه یا کبد. برای هر کدام مشتری خوب پیدا شود فروشنده هستم.»

جوان دیگری هم بیان کرد: «دکه دارم اما بیش از ۱۰ ماه است که بسته است. در این مدت بیکار بودم، مخارج زندگی برایم سنگین است. دیروز هم مشتری برای کلیه و کبدم داشتم. برای کلیه ۲۵۰ میلیون تومان و برای بخشی از کبد ۱۵۰ میلیون تومان قیمت داده بود اما قبول نکردم. قیمت کمی گفته بود. درآمدم صرف هزینه دانشگاه دخترم می‌شود. به دلیل این شرایطی که دارم از همسرم جدا شدم.»

دیگری که زنی ۳۲ ساله است و تقاضای فروش کلیه خود را به صورت فوری دارد، می‌گوید: «می‌خواهم با این پول وثیقه جور کنم و شوهرم را از زندان آزاد کنم. اگر آزاد شود بهتر است. بر می‌گردد بالای سر خانواده و همه راحت‌تریم.»

بیشتر فروشندگان اعضای بدن چه کسانی هستند؟

با نگاه به آگهی‌های مبنی بر فروش اعضای بدن می‌توان تشخیص داد که عمده این افراد، جوانانی هستند که به دلایل مشکلات اقتصادی دست به این کار زده‌اند.

«۱۹ سال دارم، مشکلات مالی زیادی داریم. کلیه فروشی دارم.»، «دختری ۲۵ ساله گروه خونیA+ هستم کلیه‌ام را می‌فروشم.»، «پسری ۲۱ ساله و گروه خونیB+ بدن سالم و ورزشکاری. کلیه‌ام را می‌فروشم.»، «۳۳ ساله با گروه خونی B+، کلیه‌ام را می‌فروشم.» «فروش کلیه سالم. زن هستم ۲۱سالمه نیاز به پول فوری.» «فروش کلیه و مغز استخوان گروه خون +O سالم و جوان. به علت مشکل مالی.»، «دانشجو هستم، پولی ندارم که برای نامزدم خرج کنم. کلیه یا کبد فرقی ندارد می‌خواهم یکی را برای خوشحالی‌اش بفروشم. حتی پول ندارم یک کافه ساده برویم. این‌همه درس خواندم به هیچی نرسیدم. کلیه‌ام را ۵۰ میلیون می‌فروشم.»

تمامی این موارد تنها بخش کوچکی از آگهی‌های در سطح شهر هستند.

چه کسی قیمت اعضای بدن را تعیین می‌کند؟

قیمت اعضای بدن هیچ رقم مشخصی ندارد و فروشندگان آن با توجه به شرایط و شدت نیاز خود این قیمت‎‌ها را تعیین می‌کنند.

قیمت کلیه از ۱۵۰ میلیون تومان تا ۵۰۰ میلیون تومان به فروش می‌رسد. قیمت کبد همچنین از ۱۵۰ میلیون به بالا است.

عده‌ای می‌گویند مدت‌هاست در صف مانده‌اند و خریدار پیدا نمی‌شود. فروشنده کلیه زیاد شده و برخی از فروشنده‌ها هم قیمت پایین‌تر می‌دهند؛ همین هم باعث شده در صف بمانند.

اما نکته قابل توجه آگهی‌ها این است که بخش مهمی از آگهی‌دهندگان جوان هستند. جوان بودن یکی از مزیت‌های این معامله است. آنها تاکید می‌کنند که جوانند و کلیه و کبدشان سالم است.

انتهای پیام

منبع
تجارت نیوز
لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=12221

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com