جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

قیمت شکر

قیمت شکر به‌طور رسمی افزایش یافت

02:11۰

یک مقام آگاه در وزارت صمت اعلام کرد: قیمت خرده‌فروشی شکر در بسته‌های یک کیلویی پیش از این ۸۷۰۰ تومان بود و الان شکر عمده فروشی ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان و شکر یک کیلویی خرده‌فروشی ۱۵ هزار تومان شده است.

به گزارش اسپات نیوز، یک مقام آگاه در وزارت صمت در مورد افزایش احتمالی قیمت روغن اطلاع داد: بیش از ۹۵ درصد روغن خام وارداتی است و با توجه به احتمال افزایش قیمت جهانی روغن خام، آخرین بار افزایش قیمتی که در کشور اعمال شد مربوط به ۲۸ مرداد سال ۹۹ بود که از آن زمان تاکنون افزایش قیمتی در این زمینه اتفاق نیوفتاده بود.

او ادامه داد: هم اکنون قیمت فروش داخلی روغن خام سویا و پالم از ۵۵۰۰ تومان به ۷۵۰۰ تومان و روغن خام آفتابگردان از ۶۰۰۰ تومان به ۹۰۰۰ افزایش یا سازمان حمایت از حقوق تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان از آنجا که نمی‌توانست واحدهای تولیدی قانع مرده و با تصمیمات سازمان همگام کند، این افزایش قیمت را مستقیما اعمال کرده است. متناسب با این افزایش قیمت روغن خام، روغن تصفیه شده در بسته‌بندی‌های مختلف هم از ۳۰ تا ۳۵ درصد افزایش قیمت پیدا کرده است.

وی در ادامه در مورد علت افزایش قیمت روغن خام توضیح داد: روغن خام به علت افزایش قیمت جهانی گران شده است. دلایلی مانند شیوع بیماری کرونا، افزایش تقاضای جهانی برای ذخیره‌سازی و عدم اطمینان در بازار باعث گرانی آن شده است؛ قیمت جهانی روغن خام در یک سال گذشته بیش از ۱۳۰ تا ۱۴۰ درصد افزایش داشته است.

فرد آگاه اذعان داشت: بخشی از این افزایش قیمت در طی مدت زمان یکساله اخیر اعمال شد که آخرین افزایش قیمت اعمالی ۲۸ مرداد ۹۹ بود و از زمان افزایش قیمت تاکنون با اینکه قیمت در داخل اصلاح نشده بود نرخ جهانی روغن در حال افزایش بود. تصمیم برای افزایش قیمت داخلی بر این اساس این موضوع است که واحدهای تولیدی توانایی تولید خود را از دست ندهند و بتوانند به فعالیت ادامه دهند.

این منبع آگاه با اعلام خبر افزایش قیمت شکر گفت: قیمت خرده‌فروشی شکر در بسته‌های یک کیلویی پیش از این ۸۷۰۰ تومان بود اما الان شکر عمده فروشی ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان و شکر یک کیلویی خرده فروشی ۱۵ هزار تومان شده است. افزایش قیمت روغن از دیروز اعمال شده و افزایش قیمت شکر نیز از امروز یا فردا اعمال می‌شود.

وی اضافه کرد: وزارت صمت با تامین شکر اجازه افزایش نرخ آن را نمی‌داد اما الان میزان ذخایر کاهش یافته و نمی‌توانند با قیمت‌های پایین توزیع کنند، بنابراین قرار بر افزایش قیمت شکر شده است.

انتهای پیام

لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=12169

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com