جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

هزینه کرونا

هزینه‌های کرونا برای کشور چه‌قدر آب خورد؟

01:005۰

در سال ۹۹ چندین طرح‌ حمایتی برای مدیریت آثار و پیامدهای اقتصادی کرونا در کشور اجرا شد و دولت مجموعا ۷۷ هزار میلیارد تومان به خانواده‌ها، کسب‌وکارها، بیکاران و همچنین بخش درمان کشور کمک مستقیم کرد.

به گزارش اسپات نیوز، بخش­های مختلف اقتصادی توسط کارگروه مقابله با پیامدهای اقتصادی کرونا به عنوان بازوی تصمیم­سازی ستاد ملی کرونا از ابتدای شروع این ویروس تا به امروز، رصد شده است و بسته به نیازهای هر کدام از این بخش­ها و توانایی دولت، بسته­های حمایتی مختلفی را طراحی و تدوین کرده­ است.

از جمله طرح‌هایی که در بازه زمانی یاد شده اجرا شده، می­توان به ارائه تسهیلات مختلف از جمله وام یک میلیونی به خانوار در دو مرحله، پرداخت مقرری به شاغلان بیکار شده در دوران کرونا، حمایت ویژه از بخش‌های درمان، گردشگری، فرهنگ و هنر و ورزش و جوانان، وام ودیعه مسکن، وام اشتغال محور ارزان قیمت به کسب‌وکارهای آسیب دیده از کرونا، امهال یا تمدید مهلت پرداخت عوارض، مالیات و بدهی‌های مالیاتی، بسته‌های معیشتی ۲۰۰ تا ۴۰۰ هزار تومانی برای خانواده‌ها، بخشودگی اجاره‌بهای املاک دولتی که در اختیار اصناف مختلف آسیب دیده بوده است و … اشاره کرد. لازم به ذکر است که این طرح­ها مجموعا بیش از ۷۷ هزار میلیارد تومان خرج روی دست دولت گذاشته است.

انتهای پیام

لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=12359

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com