جهت دسترسی سریع‌تر به آخرین اخبار اقتصادی روز ایران و جهان، کانال تلگرام «اسپات نیوز» را دنبال کنید

داروی کرونا

پای داروهای کرونا به ناصرخسرو باز شد

01:19۰

نائب‌رئیس انجمن داروسازان ایران، در ارتباط با فروش داروهای ضد ویروس کرونا در خیابان ناصرخسرو، توضیحاتی را ارائه کرد.

به گزارش اسپات نیوز، سیدعلی فاطمی، نائب‌رئیس انجمن داروسازان ایران به روند سرعت توزیع داروهای ضدکووید در کشور اشاره کرد و گفت: برنامه­ریزی شده بود این داروها در سطح داروخانه‌های بخش خصوصی هم توزیع شده و به فروش برسند که با بد عهدی وزارت بهداشت منتفی شده و فقط در سطح داروخانه‌های دولتی و بیمارستانی عرضه می‌شود.

وی ضمن انتقاد از تناقض در رفتار وزارت بهداشت، افزود: متاسفانه این داروها در بازار ناصر خسرو به فروش می­رسند.

فاطمی در واکنش به فروش واکسن کرونا در بازار قاچاق، گفت: اخباری به گوش رسیده است که برخی از برندها در بازار ناصر خسرو وجود دارد، اما واقعیت این است سلامت این واکسن­ها قابل اعتماد نیست.

وی با اشاره به اهمیت نگهداری واکسن‌ها در دمای ۲ تا ۸ درجه ، تاکید کرد: واکسن را نمی­توان بدون نگهداری در یخچال فروخت. بنابراین، واکسن‌هایی که در جیب فروشندگان خیابان ناصرخسرو فروخته می‌شود قابل اعتماد نیستند.

نائب‌رئیس انجمن داروسازان ایران در ادامه به روند واکسیناسیون در کشور اشاره کرد و افزود: اگر جمعیتی بالغ بر ۵۵ تا ۶۰ میلیون نفر واکسینه شوند، می‌توان امیدوار بود که بیماری کرونا در کشور کنترل خواهد شد.

وی ادامه داد: اگر ۷۰ درصد جمعیت کشور واکسینه شوند، موارد ابتلاء و مرگ و میر در به طور چشمگیری کاهش خواهد یافت و ایمنی جمعی فراهم می‌شود.

انتهای پیام

لینک کوتاه
https://spotnews.ir /?p=12222

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند
Banner psd created by oxurra - www.freepik.com